Soteministeri Kaisa Juuso hommasi melkein miljoonan kahden tuppukylän väliselle tienpätkälle. Sattumoisin soteministeri Kaisa Juuso asuu kyseisen tienpätkän varrella. Kyllä hillotolpalla on kivaa, voi lakkautella sairaaloita ja hommata säästyneillä rahoilla kaikkea mukavaa naapureilleen.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/70b6203c-8840-4f59-89bd-925a6f13435b
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/70b6203c-8840-4f59-89bd-925a6f13435b
Vastaukset 19
Vanhimmat
Tyypillinen persu, ihmiset ei merkitse mitään.
persut ja kepu pettää aina.
Kepu ei ole Länskää lopettanut. Tornion Persut varmaan ylpeitä ministeristään.
Kiva Kaisan kuja,vain millin maksaa.
kuka hölmö tuotakin juusoa äänesti,nyt se ajaa alas kaikki terveyspalvelut.
Persuhölmöthän ne sitä äänesti.
Kyllä on pettänyt äänestäjänsä!
Persut ei hyysää juokaleita, vaan vaatii ihmiset töihin! Joka kylässä ei voi olla sairaalaa eikä jatkuvasti voi rahaa jakaa maakuntiin. Kulmuni ei teitä voi enää auttaa, nyt on KOK + PS hallitus isänmaan puolella! Marinin bileet on ohi!
Persut on rupusakkia.
Sairaaloiden yöpäivystysten säästäminen maksaisi vain 26,5 miljoonaa euroa.
Perskokkareet jakoivat eduskunnan joululahjarahoja 50 miljoonan euron edestä sukulaisilleen ja kavereilleen.
Tämä on uusi osoitus siitä miten perskokkareet toimivat. Sairaat ja köyhät eivät merkitse mitään.
Jos sairaaloille olisi annettu puolet joululahjarahoista ne olisi pelastettu.
Perskokkareiden tärkeysjärjestys...
Saihan Juuso sentään miljoonan oman kylätiensä kunnostukseen.
Yksityisille terveysfirmoille annettiin 500 miljoonaa Kela-korvauksia, jotka menee suoraan hintoihin.
Lue apina se lista, missä mainitaan kohteet!
Katso myös MUIDEN PUOLUEIDEN rahan jakoa. Esim Räsäskä lahkoitti oman äijänsä "kirkolle" mukavan potin rahaa ja näytti olevan muitakin mukavia ja tosi "tarpeellusia" kohteita!
Lue lista, jossa on kaikki. Toki, oli aika pitkä, mutta ota päikkärit välissä, jos alkaa rasitus painaa.
TIET on Suomessa kuin kynnöspeltoja. Joka sentti, mitä TIE-hankkeisiin, oli ne sit missäpäin maata tahansa, on tarpeeseen! Ainoa järkevä rahanjako on nimittäin juuri tiestö, johon rahaa pitääkin laittaa ja autoilijat maksaa jo nyt erilaisina veroina n 8mrd, siitä on pakko laittaa tiestöön eikä lähettää maailmalle, niin kuin lumppuhallitus teki! Olihan se "vaarallista ajatella OMIA"!
"TIET on Suomessa kuin kynnöspeltoja. Joka sentti, mitä TIE-hankkeisiin, oli ne sit missäpäin maata tahansa, on tarpeeseen!"
Ja varsinkin se tie, jonka varrella asuu persu-ministeri.
Toki saahan se Orpokin tunnin junansa. Eikä maksa, kuin 4 miljardia.
Onneksi Länskä lopetetaan, niin riittää rahat näihin ministereiden tiehankkeisiin.
Juuso on kyllä kaikkien aikojen pahin omaan pesään virtsaaja.
Miten tuo lehmä kehtaa enää näyttää naamaansa täällä?
Juuso jää historiaan surkeimpana ministerinä ja länskän alas ajajana.
juuso ajoi länskän palveluita alas,jotta sai miljoona euroa omaan kylätiehen.ei ihme,että suomessa on asiat perseellään.
Oikeaan paikkaan meni miljoonat. Tuo tie on surkeassa kunnossa.
suorastaa nerokasta persuhölmöläis logiikkaa,palvelut muka paranevat kun lopetaan ja siirretään kauemmaksi.miten persut voikin olla nuin pöljiä🤣
Tyypillnen persu, ei järjen hiventä.