Muistan kuulleeni joskus lapsuudessani, yli kolmekymmentä vuotta sitten yhden laulun, jossa laulettiin kertosäkeessä jotain että Sing sing sing, upappa dupa dupa sing sing sing.(En ole nyt aivan varma, että kirjoitetetaanko se noin, mutta sinne päin kuitenkin) Muita sanoja en muista kuin tuon kertosäkeen, mutta kyseessä oli kuitenkin muistaakseni kotimainen iskelmäbiisi. En ole tuota biisiä enään kuullut missään vuosikymmeniin, joten olen jo vähän epäillyt, että muistankohan edes oikein?
Muistaako joku?
Ja kyseessä ei siis ole Benny Goodmanin Sing Sing Sing.
Missä laulussa laulettiin Sing Sing Sing, tai sinne päin?
Anonyymi-ap
2
142
Vastaukset
- Anonyymi
Joo, kyllä tuo laulu on olemassa.
Alkusanat kuuluvat muistaakseni:
Afrikkaan, kun viime vuonna matkustin
rannallaan niin hauskan veikon kohtasin.
Näillä tiedoilla en kuitenkaan sitä löytänyt ainakaan googlettamalla.
Saa joku toinen jatkaa etsimistä. Laulu jo ilmeisesti 50- tai 60-luvulta,
jolloin se kuului radossa jonkun Lasse Liemolan tai vastaavan esittämänä. - Anonyymi
Brita Koivunen: Hauska Jose
https://www.youtube.com/watch?v=pONkFJg-Avs
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke653326- 1432350
- 921878
- 1711599
- 881478
- 651436
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?751421- 711216
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771140Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t351098