Uhteiskunta

On se perkele kun on virsiä vai miksi niitä sanotaankaan.niin lauletaan että kunnioittakaamme herraa..eikö vittu ihmiset tajua että ne on tarinoita tarinoita jotka uskonnon keksijät otti tuhansia vuosia sitten käyttöön.aivopesuun.
Miten ihmiset voi olla niin yksinkertasia siis koko ,mailmassa että uskoo perkele ,uskonnon satuihin.vittu
9272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

jeesus oy on maailman suurin huijaus yritys.

Äänestä
  • Aivan varmasti näin on. Ei tarvitse olla Einstain ymmärtääkseen tämän.

    Äänestä

Juo sinä yökastelija sitä keppanaa

Äänestä

"uskonnon keksijät"

Onko Sinulla enemmän kerrottavaa heistä?

Äänestä

"On se perkele kun on ..."

Mikä on tuo "perkele", jonka aloituksessasi mainitsit?

Äänestä

persut lahjoitti 40 miljoonaa euro isä&poika oy.lle samaan aikaan kun ne kiristävät verotusta entisestään.

Äänestä

Kommentti: Hurja kannatukse lasku Sdp:n Antti Lindtman on nyt tuhon tiellä
Helsingin Sanomien gallup nosti Sdp:n kannatuksen lukuihin, joita puolue on nähnyt viimeksi 17 vuotta sitten. Lindtman on tuhon tiellä kaikki kannatus kaikkoaa sdp


Sdp:n puheenjohtaja Antti Lindtman näyttää saaneen punaisesta demarilangasta viimein kunnolla kiinni. ja tuhoaa koko puolueen puuttinismii punaiset viivat.

Helsingin Sanomien tuore gallup lyö Sdp:lle sellaisen kannatuksen –laskun jollaisen puolue on nähnyt .

Kimmo Kiljusen (sd) tai Krista Kiurun (sd) tuoreet valiokuntatouhut ja -skandaalit ovat iskeneet lovea ja krista kiurun kiusaamis kohu yms,demareiden kannatukseen jyrkkää alamäkeen kannus lähtenyt.



Pääministeri Petteri Orpon johtama kokoomus johtaa Sen kannatus on tasisen varmaa kuin myös perusuomalaisten .

Riikka Purran perussuomalaisten kannatus on vahvaa suomen kansa luottaa hallituksen talous linjaan vahavasti.

Mitkähän päähallituspuolueiden luvut ovat vuodenvaiheen jälkeen, kun sairaaloiden päivystysleikkausten tehokkuuden säätäminen lisääntyy.

Maakunnissa elää Hallitusen luottamuksen henki.


Gallup-lukujen valossa voi kysyä, mihin Sdp:n kannatus olisi 12 prosenttia kohujen saattelemana .

Äänestä

Kyllä on myös se perkele olemassa ja se tulee noutamaan omansa viimeiseltä vuoteelta aivan samoin kuin enkelit noutavat Herran omat. Tämä on nähty ja koettu ettei ole jäänyt epäselvyyttä siitä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

On se perkele kun on virsiä vai miksi niitä sanotaankaan.niin lauletaan että kunnioittakaamme herraa..eikö vittu ihmiset tajua että ne on tarinoita tarinoita jotka uskonnon keksijät otti tuhansia vuosia sitten käyttöön.aivopesuun.
Miten ihmiset voi olla niin yksinkertasia siis koko ,mailmassa että uskoo perkele ,uskonnon satuihin.vittu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu