Onkohan kukaan muu huomannut, että Inarin kunnan sivut kaatuu.

Anonyymi-ap

Luin kunnanhallituksen pöytäkirjaa niin sivu kaatui ja tuli ilmoitus, että kyseessä on toistuva ongelma.
En tajunnut ottaa kuvaa siitä ilmoituksesta niin olisin voinut ilmoittaa tuosta.
Minun on pakko todistaa kaikki, koska KUNNIALLISET ovat tehneet minusta valehtelijan ja eivät ole ilmoittaneet, että Inarin kunnan sivusto kaatuu eli joku yrittää murtaa palomuuria niin pääsee hakkeroimaan kunnan tietoja.
Siellä on kaikkien kuntalaisten tiedot sekä sosiaaliturvatunnukset ja siellä voi olla vaikka mitä yksityisiätietoja joilla alkavat kiristämään.
Minä en ole kyllä ANTANUT LUPAA JAELLA HAKKEREILLE MINUN TIETOJA ENKÄ SUOSTU ANTAMAAN VAIKKA OLEN KUNNIOITALOUKKANNUT.

KUNNIALLISET VOIVAT VAPAASTI JAELLA OMIA TIETOJAAN, mutta MINUN TIETOJA EI TARVI JAELLA!
MIELUMMIN OTAN VAIKKA 50VUOTTA VANKEUTTA, KUN SUOSTUN HEITÄ KUNNIOITTAMAAN JOIDEN MIELESTÄ TIETOJEN VUOTAMINEN SEKÄ HAKKEROINTI ON KUNNIALLISTA SEKÄ SIVISTÄVÄÄ TYÖTÄ.

Tuossa kokouksessa oli käsitelty Kaarteen asiaa joka liittyy siihen Lehto Oy konkurssiin.

Siellä on 1 000 000 euron sopimus-rikko saatava ja sitä ei muka tarvi maksaa.
Minun mielestä Lehto Tila Oy ei ole voinut edes mennä konkurssiin koska he olivat tehneet kunnan kanssa sopimuksen joka meni purkuun, koska Lehto Tila Oy EI OLE VIITSINYT TEHDÄ NIITÄ TÖITÄ MITÄ HE OLIVAT SOPINEET.
Sopimus-rikko on tapahtunut ENSIN JA KONKURSSI ON TULLUT VASTA TUON JÄLKEEN.

Kunnanjohtaja oli vaatinut, että hän on hoitaa tuon asian yksin.
Minä kyllä koen, että tuo on KUNNIANLOUKKAUS ja SIIRTOLAN ANNE ON SYYTTÄÄ MINUA KUNNIANLOUKKAUKSESTA ja hän on ollut hoitamassa tätä Kaarteen rakennusprojektia.
Jos minä olisin hän niin minä olisin kyllä suosinut paikallisia rakennus yrityksiä.

Olis tullut HALVEMMAKSI, koska NYT PUHALLETAAN MILJOONAA EUROA TAIVAAN TUULIIN!

0

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

        Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
        Yhteiskunta
        103
        2380
      2. Kysy jotain kaivatultasi

        Tämä ketju on sitä varten.
        Ikävä
        225
        1986
      3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

        Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
        Maailman menoa
        176
        1772
      4. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

        Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
        Maailman menoa
        103
        1349
      5. Tapettu

        On joku kangaskadulla perjantaina
        Sotkamo
        41
        1325
      6. Mitä ajattelet hänestä

        Millaisena pidät kaivattuasi?
        Ikävä
        122
        1128
      7. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

        😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
        Luterilaisuus
        277
        862
      8. Mietin sua liikaa

        Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
        Ikävä
        50
        721
      9. 90kW kulutus

        Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit
        Maailman menoa
        181
        713
      10. Vanhemmassa miehessä

        on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo
        Ikävä
        51
        700
      Aihe