Siksi nyt Tapaninpäivän iltana haluan omistaa ketjun kaikille lapsettomille keski-ikäisille naisille. Onhan teillä kivat copetus leikkiharrastukset ja hienot työurat paidan viikkaajana vaatekaupassa. Kuvia ei kehtaa enää ladata someen kun naama on uurteinen kuin perunapelto ja miesten kiinnostus laskee kuin lehmän häntä. Sukulaisillekin olette riesa ja taakkaa. Mutta siis hyvää joulua kuitenkin.
Joulu on perhejuhla
Anonyymi-ap
10222
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei voi kyllä kehua provon laatua. Oisit yrittänyt ees.
Voi sentään. Ihan yksekseenkö olet ryypännyt joulun ja nyt kiukuttaa, kun päähän jomottaa ja jääkaapissa vain maksalaatikon jämät.
Voi sua... otan osaa.
Kelle on, kelle ei. Sitä voi ottaa takkiinsa niin monella eri tavalla ja epäonnistua vaikka pitäisi olla täydellistä . Minulla ei ole ollut yhtään kuvaa facessa. Tervetuloa joukkoon. Täällä ei perunapellot haittaa :o)
Säkin käytät hymiössä pottunenää! Samis! :oD
Tosin luurilla käytän valmiita hymiöitä. 😃👌
Vahva veikkaus, että kuitenkin somempi 🤭😂 Sitä hymiötä en ala kuitenkaan käyttää, älä yritä 🤣💦
Ai niin sun nenukki nätimpi? Voi olla? Mun nokka onkin varmaan oikeestikin pottunenä. 😬
Voi vittu miten ponneton aloitus :D
Täyttyy muuttaa lääkitystä tai lopetta alkoholinkäyttö.
Aika huono provo. Jokaisella, jolla on lapdua, on myös edessään ne "copetus" leikkiharrastukset ja vain ura jää jäljelle, siihen kunnes sekin on sitten poissa. Lapset ovat vain lainassa maailmalta, joku päivä lentävät omilleen ja kulkevat omia polkujaan, minne kulkevatkaan. Eivät ne lopputtomiin vanhemman "viihdykkeenä" ja elämän täytteenä pyöri. Kannattaa hankkia ihan omakin elämä, ettei sitten kaikki romahda, kun lapset kehtaavatkin kasvaa aikuisiksi
Mikäs se lapsettomien keski-ikäisten miesten tilanne mielestäsi sitten on? Haluat elää haaveissa, että jossain on armeijallinen nuoria naisia, joille kelpaisitte. Onnea etsintään!