Onko niin et voimayhtiöt saavat rakentaa pumppuvoimaloita Kemijärvelle ns. "ohituskaistaa" käyttäen ? Elikkä kaupunkilla ei oo mitään sanomista kaavoituksen tai rakennuslupien suhteen .
Onko myös niin että yhtiöille ei tuu mitään korvausvelvollisuuksia aiheuttamistaan haitoista kemijärven vesistöön ja asukaille ?
Pumppuvoimalat/luvat ja vastuut
11
553
Vastaukset
- Anonyymi
Riippuu KOK+PS hallituksen päätöksistä.
- Anonyymi
Eli suuri vaara pyörii kun KOK+PS junttaa asioita läpi ? Yleensä aina on ollu et kun Kokoomus on hallituksen pääpuolue niin se tietää Lapille kylmää kyytiä.
- Anonyymi
Ei tule tehasta, puu loppuu.
- Anonyymi
Tehdas tulee. Ainoa joka hankkeista toteutuu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tehdas tulee. Ainoa joka hankkeista toteutuu.
Kiitos Heikin!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tehdas tulee. Ainoa joka hankkeista toteutuu.
110 %...tulee ? Josko ny keskitytään vetytehtaaseen son tulevaisuutta ? Nää sellu-uskovaisten höpötykset ovat menneisyyttä.
- Anonyymi
Mitäpä se yks voimala enää rapajärvessä haittaa? Pelkkä "puhtaan vesivoiman" aikaan saama laskeutusallashan Kemijärvi on, tuota nyt enää lisäsäännöstelyllä voi pilata.
Päin vastoin, lähtee ne turpeet ja myrkyt liikkeelle, kemiläisten nautittaviksi. Kohta uskaltaa rapajärven haukeakin maistaa elleivät sitten Soklin ym. kaivosten myrkyt pilaa tuotakin makuelämystä.- Anonyymi
Kokoomus ja Persut ..kiitos ..ohituskaistasta. Kempan päättäjät kattelevat sivusta kun kaavat hoijetaan pääkaupunkiseuvulla. Voimaloiden tuottamat rahat menevät muualle vesivellit jäävät kemijärveläisten riesaksi.
Keskittäkää siten äänet kokoomukselle ja persuille ??? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kokoomus ja Persut ..kiitos ..ohituskaistasta. Kempan päättäjät kattelevat sivusta kun kaavat hoijetaan pääkaupunkiseuvulla. Voimaloiden tuottamat rahat menevät muualle vesivellit jäävät kemijärveläisten riesaksi.
Keskittäkää siten äänet kokoomukselle ja persuille ???Kokoomuksen ja Perussuomalaisten hallitus lopettaa pikkupoliitikkojen vallan ja kannattamattomat toiminnot. Suomalaiset haluaa asua etelässä ja isommissa kaupungeissa keskimäärin. Purra ja Orpo laittaa Suomen töihin eikä hyysää juokaleita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kokoomuksen ja Perussuomalaisten hallitus lopettaa pikkupoliitikkojen vallan ja kannattamattomat toiminnot. Suomalaiset haluaa asua etelässä ja isommissa kaupungeissa keskimäärin. Purra ja Orpo laittaa Suomen töihin eikä hyysää juokaleita.
Elikkä Kokoomus ja Persut vähän välittävät eri alueiden ihmisten elinoloista tahi mielipiteistä.
Sit ne juhlapuheissaan kuitennnii puhuvat syvällä rintaäänellä koko Suomen asuttuna ja elinvoimaisena pitämisenä. Puheet ja teotot ?
Ketkä näihin uskoo ??
- Anonyymi
Ihan kauhiaa, jos puoletkin on totta!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 754266
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans903968Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa572478Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?672337Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik412044- 1241946
- 491929
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?541688- 561672
- 661592