Mekin haluamme

Rakennamme uutta taloa jossa olisi tilaa au pairillekin - miten ovat halukkaita tulemaan Suomeen. Helppot hommat - talon siivous ja koiran hoito Bischon Friche. Perheessä lukiossa oleva tyttö. perheen isä ja äiti paljon matkoilla.
2556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Rakennamme uutta taloa jossa olisi tilaa au pairillekin - miten ovat halukkaita tulemaan Suomeen."

Tuskin kovin helposti kun kuulevat että, toisin kuin muissa EU maissa, Suomessa au pairin palkka on verollista, ja asunto/ruokaetu lasketaan kanssa.

Ainoa mahdollisuus on ottaa uusi au pair joka 6 kk välein jolloin vero maksetaan isäntämaahan - 0%.

Äänestä
  • Kiitos tiedosta! Meillä näyttää yhteiskunnan ja viranomaisten ohjailu lainsäädännön kautta viedä ihmisten vapauden vaihtoehtoisiin ratkaisuihin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heli kirjoitti:

Rakennamme uutta taloa jossa olisi tilaa au pairillekin - miten ovat halukkaita tulemaan Suomeen. Helppot hommat - talon siivous ja koiran hoito Bischon Friche. Perheessä lukiossa oleva tyttö. perheen isä ja äiti paljon matkoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu