Asunnon vuokraus Kemistä.

Anonyymi-ap

Oon tulossa töihin Kemiin ja tarkoitus vuokrata halpa asunto ensin ennen kuin saan vakituisen paikan(jos saan). Onko Kemissä jotain huonomaineisia alueita mistä ei kannata vuokrata? Mistä taas kannattaa vuokrata? Ideoita kiitos.

14

813

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      semmonenki on ko Keni

      kokeile sieltä

    • Anonyymi

      Kemissä paljon hyviä ja halpoja vuokra-asuntoja. Persut hoitaneet loistavasti tämän asian.

    • Anonyymi

      Tule vaikka Koivuharjulle,lähellä kaupunkia,mutta rauhallista.Esim.Forenomin kautta voit saada kalustetun asunnon.Älä missään nimessä mene Mäntylään,on levoton alue.

    • Anonyymi

      Hepolahti rauhallinen ja idyllinen paikka.

      • Anonyymi

        Kivisentie, Ruonantie, Sulkatie Hepolassa. ja lähempänä keskustaa Kujatie. Rauhallisia rivitaloja ei ongelmia oon viihtyny jo vuosia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kivisentie, Ruonantie, Sulkatie Hepolassa. ja lähempänä keskustaa Kujatie. Rauhallisia rivitaloja ei ongelmia oon viihtyny jo vuosia.

        Hepolasta saa niin halvalla ihan käypäsiä omakotitaloja,ettei kai kenenkään kannata sinne vuokralle mennä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hepolasta saa niin halvalla ihan käypäsiä omakotitaloja,ettei kai kenenkään kannata sinne vuokralle mennä.

        Mene Hepolaan jos tykkäät hajuista, myös keskustan alueen keski ja pohjoisalueella haisee pirust lämpövoimalan ego-haju. Yrjöttävä löyhkä😩😰🤢


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mene Hepolaan jos tykkäät hajuista, myös keskustan alueen keski ja pohjoisalueella haisee pirust lämpövoimalan ego-haju. Yrjöttävä löyhkä😩😰🤢

        😀😀😀


    • Anonyymi

      Varo homeisia omakotitaloja.

    • Anonyymi

      Osta ennen oma osake. Myyjä maksaa muutaman tonnin kun otat vastuullesi osakkeen velat. Näin se nykyään toimii asuntokaupat.

      • Anonyymi

        Niin Kemissä kylläkin.


    • Anonyymi

      elä tuu

    • Anonyymi

      Jos tarvitset kalustettua väliaikaista asuntoa, niin suosittelen airbnb:tä. Jos löydät sopivan, niin lähetä majoittajalle tarjouspyyntö. Mikäli majoitus kestää kuukauden tai pitempäänkin, niin hinta on todennäköisesti aivan toinen kuin sivuilla mainittu,

      Melllä Savonlinnassa on isossa talossa koko yläkerta majoituskäytössä. (4 erillistä huonetta + yhteiskäytössä olevat keittiö, olohuone, kph ja wc). On myös pesukone ja kuivausrumpu). Lakanat ja pyyhkeet sisältyvät hintaan.
      Yön hinta vuodenajasta riippuen 40-70 €. Nyt yhdessä huoneessa opiskelija, joka maksaa siitä vain 400 €/kk.

      Linkki yhteen huoneeseen: airbnb.fi/h/yksityinen-4huone-savonlinnassa

      T: Ex kemiläinen

    • Anonyymi

      Koko Kemi täysin tyhjä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      101
      2180
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      302
      1980
    3. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      111
      1950
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      344
      1781
    5. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      209
      1637
    6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      34
      1415
    7. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      29
      1225
    8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1143
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      70
      1130
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1077
    Aihe