Pelkkää paskaa radio ja tv täynnä!

Anonyymi-ap

Telkusta pelkkiä uusintoja ja radiosta jotain ihme uli uli ulinaa joka kanavalla.

Milloin tuollainen perseily alkoi? Mainoskanavat on aina ollut pelkkää paskaa ja näköjään ylen leikkaukset rupeaa vaikuttamaan.

Kenen idea? Äärioikeiston idea ja toteutus. Idaripellet syyttää varmaan siitäkin Marinin hallitusta. Vajakit ei tajua mistään mitään. Kaikista vähiten valtion/kansantaloudesta.

15

279

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sellaista se on kun kapitalistit ovat päättävässä asemassa.

    • Anonyymi

      Sellaista se on, kun itse kulttuurista ilmaiseksi nauttivat, mitään ymmärtämättömät ovat päättämässä.

      • Hei me leikataan tuntuu olevan itsetarkoitus. Tosin hyödytöntä ja jälleen kokkarioikeisto aiheuttaa itse tehdyn laman + suurtyöttömyyden.
        Miksi äänestäjät eivä opi/tajua?


    • Anonyymi

      Pääaivopesijä YLE:ltä loputkin rahat pois ja pelkkiä kaupallisia kanavia.

      • Tiedätkö edes ylen velvollisuuksia? Mites kriisien sattuessa? Kaupallisia toimijoita ei kiinnosta pätkääkään.

        Jos pidät yleä aivopesijänä, niin mitähän mahtaa olla selkeästi poliittiset ja kaupalliset julkaisut? Hyvin on ainakin joihinkin uponnut se ulilaudan ja Suomen uutisten aivopesu.


      • Anonyymi
        5imiti kirjoitti:

        Tiedätkö edes ylen velvollisuuksia? Mites kriisien sattuessa? Kaupallisia toimijoita ei kiinnosta pätkääkään.

        Jos pidät yleä aivopesijänä, niin mitähän mahtaa olla selkeästi poliittiset ja kaupalliset julkaisut? Hyvin on ainakin joihinkin uponnut se ulilaudan ja Suomen uutisten aivopesu.

        Ja toisiin YLE:n mamutus.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ja toisiin YLE:n mamutus.

        Persu taas nolasi itsensä. Persuillahan on mamutuksen maailmanennätys.


    • Kattokaa noita ruotsin kanavia. Sielä tulee hyvää ohjelmaa. Mä tilasin tv hubin kautta, mutta esim. Vaasalaiset ovat viekkaudella vääryydellä viritelleet telkkareita ja ilmaiseksi noita kattelevat.

      Ainakin uutiset on hyvät ja efter fem nelosella. Mutta muistakaa että Suomen aikaa alkaa vasta kuuden jälkeen.

    • Anonyymi

      Tämä on nimenomaan meidän sinkkujen suuri ongelma.

    • Anonyymi

      Striimaus palvelujen jälkeen ei riitä, että televisio näyttää elokuvan yhden kerran, että jokaisen on pakko olla tv:n äärellä samaan aikaan. Se toimi vielä ennen internettiä, mutta ei enää. Elokuvat tulee tuon vuoksi uusintoina viiteen kertaan saman viikon aikana. Toki vassarikommarit eivät tällaisia asioita kykene ymmärtämään.

      • Persupelle jatkaa nolaamistaan noilla kommari ulostuloillaan. Sen huomaa heti, kun työtön tai tukipummi lande sianussija hokee psk ihan tietämättömyyttään ja idiotismin siivettämänä.


    • Olen jymähtänyt seuraamaan maratoonina Areenassa . "Queen of Fucking Everything" -sarjaa.
      Pitkästä aikaa hyvä kotimainen sarja. Pääosassa Laura Malmivaara. Hän on todella uskottava roolissaan, jossa toivottomuus, vi****s ja ratkaisukeskeisyys nousevat pintaan. Oikea naisen selviytymistaistelu ja vähän muutakin.

      Ei huono. Suosittelen lämpimästi! 😊

      • Kiitos vinkistä, kuulostaa hyvältä.


    • Anonyymi

      Nousiko muuten tän toimarin palkka huimasti nykyisen hallituksen aikana. Mikäs tän Yli-Anttilan puolue on?

      • Persu


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      180
      4720
    2. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      25
      3626
    3. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      39
      2542
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      157
      2227
    5. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      45
      1419
    6. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      72
      1250
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      75
      1141
    8. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      71
      1132
    9. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      39
      1053
    10. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      53
      973
    Aihe