Tokihan juttelen ihmisten kanssa somessa, mutta nyt on ruvennut ärsyttämään tämä vtun näppäily.
Kokoontukaamme kaikki sinkkupolot eläinten hautuumaalle tänään klo. 23::59. Siitä voimme jatkaa synkkämielisenä marssia pää painoksissa.
Pelastuslaitos tulee vahtimaan synkeää kulkuettamme ja herkimmät työntekijät purskahtavat itkuun.
Minä kannan 90cm+270cm putkibassoani olalla ja disse tuo akkukäyttöiset läppärin kova-ääniset.
Viinamies tuo tetken juotavat ja pirpana innoissaan laittaa ysäriä bluetoothina. Tokikin palstan nuoremmat hoitavat teknisen toimivuuden.
Seuraavan päivän uutisotsikoissa tulee olemaan, kuinka sinkkukulkue aiheutti maanjäristyksiä.
Olenko epäonnistunut sinkku?
6
204
Vastaukset
Maanjäristysten vaikutukset tuntuisivat Kiinassa asti.
Mut hei.. onko pakko noin myöhään? Mä menen jo ysiltä nukkumaan.Pirpanan vuoksi kelloja siiretään maailmanlaajuisesti. Mitäpä sinkkupolot eivät tekisi tukeakseen toisiansa.
5imiti kirjoitti:
Pirpanan vuoksi kelloja siiretään maailmanlaajuisesti. Mitäpä sinkkupolot eivät tekisi tukeakseen toisiansa.
Niimpä niin..
Nytkin kukun jo yliajalla. Hyvää yötä.
- Anonyymi
Mä ryyppään huomenna. Ylihuomennakin. Kysteiinillä höystettynä taasen. Voisin painua frendini kanssa baariin huijaamaan naisia. Se on nimenomaan taikuutta ja silmänkääntötemppuja päästä näyttelemään sosiaalista ytmiä. Velhoiksi me olemme syntyneet ja velhoiksi olemme me jälleen tuleman.
- Anonyymi
Et ole, kyllä kiljusinkut ovat yhteiskunnan voittajahahmoja.
Junttipersu luuli taas olevansa hauskakin. Todellisuudessa, ei sinimustassa kuplassa idarit kannattaa kökkäreperseitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1266400Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716183Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443992Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482415Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311456- 131299
- 1871128
- 64960
