Onneksi vapautunut paikka saatiin täytettyä nopeasti, ei kuitenkaan pellolaisella. Kuinka vanha lienee vanhin pellolainen?
Maailman vanhin ihminen kuoli
Anonyymi-ap
13884
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tiedän 97 vuotiaan naisen.
Eemeli, 108 vuotta, hiihtää edelleen luistelutyylillä.
Kunnioitettavaa. Taitaa olla Suomen vanhimpia ilman luistelutyyliäkin.
Täytyy olla Vanha.
Yli kahdeksan miljardia ihmistä jonossa maailman vanhimmaksi. Nimi ei ratkaise. Pellon jono tietysti lyhempi.
Kuka son vanhin jolla on poikuus tallella, kyselee Kyllikki.
Eiköhän sole jokaisen oma asia onko tallella vai ei? Jos köyhällä kansalla ei ole muuta mielessä kuin seksi niin menkää muualle lätkyttään niitä kusisuolen pätkiänne ja jättäkää muut ihmiset rauhaan.
Hyvä siitä on pikkukullisten puhua. Jos se vaikka puhumalla pitenisi.
Se on Väikylän Vikke, 106 vuotta ja poikuus tallella. Vai oliko se poikamaisuus?
Vilkki yrittää saada sen takas.
Hyvä ku täytettiin! Hakijoita maailman vanhimmaksi ei tietääkseni edes haastateltu. Menikö tuo täyttörosessi sääntöjen mukhaan?
Syntymätodistuksen kirjoittajaa ei tavoitettu joten dna-tutkimuksen perusteella kaksi jälkeläistä todisti valaehtoisesti että hän oli kuitenkin joskus syntynyt. Kateelliset serkut kuitenkin väittivät dna tulosten olevan väärennös. Marinin hallituksen osuus asiaan on selvityksessä.
On jo kuollut