https://www.is.fi/digitoday/art-2000010954981.html
Aina, kun joku porukka on lähtenyt perustamaan jotain omaa utopistista yhteisöään, jossa ei ole pahuutta, niin aina ne ovat kaatuneet siihen, että mukana on ihmisiä. Aina joku toi pahuuden mukanaan, Kortesuo sanoo.
Ihmiselämä tuo mukanaan koko kirjon myös sosiaalisessa mediassa. Kortesuon mukaan jokainen voi omalla käytöksellään vaikuttaa siihen, keiden kanssa keskustelee, keitä seuraa tai ketkä blokkaa.
Monelle voi olla suuri vaiva siirtyä uuteen palveluun, kun historia, kuvat, tekstit ja kaverit ovat olleet Metan palveluissa jo vuosikymmenen tai pidempäänkin. Ja vaikka yksi lähtisi, muita voi olla vaikea houkutella mukaan.
– Se on vähän kuin sanoisin yökerhossa, että tämä on huono paikka, tulkaa mukaan tuonne toiseen yökerhoon, niin joku tulee, mutta suurin osa taitaa jäädä.
atte harjanne ei voi olla enään somessa ollenkaan?
7
198
Vastaukset
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/3aed3381-f3c1-4064-8214-e355e831010a
somessa pitää olla juu - Anonyymi
Atte Harjanteella on ollut somen kanssa aikaisemminkin kipuilua. Jo vuonna 2019 Atte syyllisti ja saarnasi tavallisille suomalaisille sitä ettei lentokoneella saa matkustaa koska ilmastohätätila. No sitten Aten oma Instagram tili paljasti että mies matkusti joka vuosi useamman kerran parin päivän lomalle lentäen. Kovasti oli insta täynnä paidattomia selfietä eri lomakohteista. Kohun myötä Atte nolosti poisti paidattomat rantalomakuvat omasta sosiaalisesta mediastaan muttei kommentoinut tai selittänyt asiaa mitenkään.
Mutta internet ei unohda.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006298642.html - Anonyymi
Joko Atte on muuten ilmoittanut ettei pyrikään Helsingin pormestariksi niin että se paikka vapautuu Pekka Haavistolle?
- Anonyymi
Aten kyllä pitäisi vihdoin tajua että hänen todellinen henkinen kotinsa on kokoomuksessa koska ei häntä (niinkuin ei oikeastaan ketään muutakaan miestä) vihreissä todellakaan arvosteta pätkän vertaa.
- Anonyymi
lentokoneessa otetut somekuvat juu-ei saastuta?
- Anonyymi
Lomakuvat lentokoneesta
Ei saastuta vihreät?- Anonyymi
Se on kuule tämä vihreiden lentokoneilla matkustaminen sellaista parempaa, vähän vihreämpää saastuttamista!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku645160Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti662347- 2622342
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362339Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191574Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2191438Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai491028- 89996
Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v12929- 66927