Kausikortti ostettu kuukausi sitten... Muttei rinteellä tapahdu mitään, ei naarmua mistään koneesta tai kelkasta. Surkeaa toimintaa, lapsia pitää kuskata ritavalkealle laskemaan. Ottakaa ne päät pois perseestä ja alkakaa töihin.
Vastaukset 28
- Anonyymi
Tuskin sinne mitään laskettelemaan pääsee pitkiin aikoihin kun ensi viikollakin plussa kelejä ja vesisadetta luvattu hahhhhhhaaaaaahhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
- Anonyymi
Mene levile vinkumaan ja paa se perseesti hissikapulaan ja syväle
- Anonyymi
Tuntuu että se kapula on jollaki muulla perseessä 🤣
- Anonyymi
Samaa ihmetelty. Ois ollu hyviä kelejä lumettaa.
- Anonyymi
Ihmetelkää rauhassa.ja täällähän se kannattaa vinkua asiasta.
- Anonyymi
Koko kylä tietää kenestä lumetus on kiinni mutta kukaan ei puutu asiaan
- Anonyymi
Mikäs estää laskemasta...? Kyllä mamma ja pappa kuskaa teitä pitkin ylös ja lasket alas.. ;D
- Anonyymi
Mitä se kunnan kuuluu lapioida veronmaksajien rahoja johonkin lumetukseen.Jos ei tule tarpeeksi luonnon lunta niin ei sitten tule.Menkööt halukkaat lapiomaan itse lumensa vaaraan
- Anonyymi
Joo kyllä kunnan pitää nyt säästää lujasti ko tuli kuulemma kallis kunnanjohtaja ja lintutornikuppaus oli kans kallis ja vielä on tulossa vissiin kunnan maksettavaksi se yks lyijysotkujen siivous. Se saattaa maksaa miljoonia.
Ja joskus vielä kunnan on maksettava niitten tuulimyllyjen purkaminen mitä ei ole vielä etes tehty. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo kyllä kunnan pitää nyt säästää lujasti ko tuli kuulemma kallis kunnanjohtaja ja lintutornikuppaus oli kans kallis ja vielä on tulossa vissiin kunnan maksettavaksi se yks lyijysotkujen siivous. Se saattaa maksaa miljoonia.
Ja joskus vielä kunnan on maksettava niitten tuulimyllyjen purkaminen mitä ei ole vielä etes tehty.Olen samaa mieltä tuli kallis kunnan johtaja ,ja tuosta lumetuksesta ei ammatti lumettaja kunnassa.ajavat kolme työtöntä kunnan autolla.eivät ne mitään osa harja käessä. pitää hommata kunnon koneet.kattokaa mallia .ylläkseltä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen samaa mieltä tuli kallis kunnan johtaja ,ja tuosta lumetuksesta ei ammatti lumettaja kunnassa.ajavat kolme työtöntä kunnan autolla.eivät ne mitään osa harja käessä. pitää hommata kunnon koneet.kattokaa mallia .ylläkseltä.
Ei tämä käpykylä ole verrattavissa Ylläkseen.
- Anonyymi
Tekninen toimi tekee lujasti töitä sen eteen ettei tarvii tehjä töitä
- Anonyymi
Muistuttaa jo sitä lyijysotkun siivousta.
- Anonyymi
rahta loppu konkurrssi tullu huumeissa päissä tolikat haha ehehe
- Anonyymi
Pakkotyöllistetty lumetus töihin voi elämän kevät ne saa niitä ahtereita hiasesta irti ku ajellaan vaan rallia
- Anonyymi
Kannattas kysyä Pellosta miten non tehnee liukumäen..
- Anonyymi
Uskoisin että vedestä tehty lunta
- Anonyymi
Liukuvoiteella tietysti ja liukuvalla työajalla ajelevat hiase heput seisoa tönöttäneet vieressa
- Anonyymi
Hölmöläisten hommaa ostaa kausikortteja kun ilmastonmuutos.Mutta eihän sitä täällä tajuta
- Anonyymi
Miksei sitäki vois myydä jollekki ulkopaikkakuntalaiselle, oka sais sen lumetettua?
- Anonyymi
Mites teet lunta kun ei oo vettä ?
- Anonyymi
Ei kait missään saharassa olla ???
- Anonyymi
Palander nähty laskemassa montako dildoa saa mahtumaan perseeseensä
- Anonyymi
laskitkos montako oli ? ;D
- Anonyymi
Onko Ruskolassa ennää mithään laskemisseen liittyvää toimintaa?
Kasarilta lämpimiä muistoja sieltä:) - Anonyymi
Palle kalander pitämään laskettelu koulua nythän on aikaa ku vyödildo omassa perseessä
- Anonyymi
Korvataanko kortit takasi ,ei tarviens syksyllä korttia ostaa kun ei osata rinteitä edes lumettaa ja jäävyttää
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134742Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197700Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!26638Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45627Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99624- 61619
- 42554
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59515