Kausikortti ostettu kuukausi sitten... Muttei rinteellä tapahdu mitään, ei naarmua mistään koneesta tai kelkasta. Surkeaa toimintaa, lapsia pitää kuskata ritavalkealle laskemaan. Ottakaa ne päät pois perseestä ja alkakaa töihin.
Aavasaksan rinteet
27
1669
Vastaukset
- Anonyymi
Tuskin sinne mitään laskettelemaan pääsee pitkiin aikoihin kun ensi viikollakin plussa kelejä ja vesisadetta luvattu hahhhhhhaaaaaahhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
- Anonyymi
Mene levile vinkumaan ja paa se perseesti hissikapulaan ja syväle
- Anonyymi
Tuntuu että se kapula on jollaki muulla perseessä 🤣
- Anonyymi
Samaa ihmetelty. Ois ollu hyviä kelejä lumettaa.
- Anonyymi
Ihmetelkää rauhassa.ja täällähän se kannattaa vinkua asiasta.
- Anonyymi
Koko kylä tietää kenestä lumetus on kiinni mutta kukaan ei puutu asiaan
- Anonyymi
Mikäs estää laskemasta...? Kyllä mamma ja pappa kuskaa teitä pitkin ylös ja lasket alas.. ;D
- Anonyymi
Mitä se kunnan kuuluu lapioida veronmaksajien rahoja johonkin lumetukseen.Jos ei tule tarpeeksi luonnon lunta niin ei sitten tule.Menkööt halukkaat lapiomaan itse lumensa vaaraan
- Anonyymi
Joo kyllä kunnan pitää nyt säästää lujasti ko tuli kuulemma kallis kunnanjohtaja ja lintutornikuppaus oli kans kallis ja vielä on tulossa vissiin kunnan maksettavaksi se yks lyijysotkujen siivous. Se saattaa maksaa miljoonia.
Ja joskus vielä kunnan on maksettava niitten tuulimyllyjen purkaminen mitä ei ole vielä etes tehty. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo kyllä kunnan pitää nyt säästää lujasti ko tuli kuulemma kallis kunnanjohtaja ja lintutornikuppaus oli kans kallis ja vielä on tulossa vissiin kunnan maksettavaksi se yks lyijysotkujen siivous. Se saattaa maksaa miljoonia.
Ja joskus vielä kunnan on maksettava niitten tuulimyllyjen purkaminen mitä ei ole vielä etes tehty.Olen samaa mieltä tuli kallis kunnan johtaja ,ja tuosta lumetuksesta ei ammatti lumettaja kunnassa.ajavat kolme työtöntä kunnan autolla.eivät ne mitään osa harja käessä. pitää hommata kunnon koneet.kattokaa mallia .ylläkseltä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen samaa mieltä tuli kallis kunnan johtaja ,ja tuosta lumetuksesta ei ammatti lumettaja kunnassa.ajavat kolme työtöntä kunnan autolla.eivät ne mitään osa harja käessä. pitää hommata kunnon koneet.kattokaa mallia .ylläkseltä.
Ei tämä käpykylä ole verrattavissa Ylläkseen.
- Anonyymi
Tekninen toimi tekee lujasti töitä sen eteen ettei tarvii tehjä töitä
- Anonyymi
Muistuttaa jo sitä lyijysotkun siivousta.
- Anonyymi
rahta loppu konkurrssi tullu huumeissa päissä tolikat haha ehehe
- Anonyymi
Pakkotyöllistetty lumetus töihin voi elämän kevät ne saa niitä ahtereita hiasesta irti ku ajellaan vaan rallia
- Anonyymi
Kannattas kysyä Pellosta miten non tehnee liukumäen..
- Anonyymi
Uskoisin että vedestä tehty lunta
- Anonyymi
Liukuvoiteella tietysti ja liukuvalla työajalla ajelevat hiase heput seisoa tönöttäneet vieressa
- Anonyymi
Hölmöläisten hommaa ostaa kausikortteja kun ilmastonmuutos.Mutta eihän sitä täällä tajuta
- Anonyymi
Miksei sitäki vois myydä jollekki ulkopaikkakuntalaiselle, oka sais sen lumetettua?
- Anonyymi
Mites teet lunta kun ei oo vettä ?
- Anonyymi
Ei kait missään saharassa olla ???
- Anonyymi
Palander nähty laskemassa montako dildoa saa mahtumaan perseeseensä
- Anonyymi
laskitkos montako oli ? ;D
- Anonyymi
Onko Ruskolassa ennää mithään laskemisseen liittyvää toimintaa?
Kasarilta lämpimiä muistoja sieltä:) - Anonyymi
Palle kalander pitämään laskettelu koulua nythän on aikaa ku vyödildo omassa perseessä
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131894
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271492En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931356- 631224
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1281095The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut111086Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall223902- 151849
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57793Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20748