Tarkoitukseni on kasvattaa välimatkaa lokkeilevaan "ystävään". Kauhunsekaisin ajatuksin totesin, että ystävänpäivä on jo aika lähellä ja hirvittää ajatus, jos tuo lokkeileva tyyppi lähestyy vaikkapa mairealla ystävänpäiväkortilla. Pitäisikö jotenkin mainita etukäteen, että tämä oli nyt tässä, että nyt saat hankkia uuden hyväksikäytettävän. Vai ollako vain reagoimatta, jos tulee postitse jotakin liirumlaarumia? Kokemuksia?
Ystävänpäivä lähestyy...
4
369
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä ihmettä. Kortti on kortti. Ei sun tartte kortin vuoksi kuin sanallisesti kiittää.
- Anonyymi
Jos kovin ahdistaa, niin voi olla kuin ei mitään postia olisi saanutkaan. Osa postista katoaa. Hiljattain tuli tietoon että jossakin oli jäänyt kiinni epärehellinen postimies, joka oli vuosikausia varastoinut postisäkkejä asuntoonsa.
- Anonyymi
Millätavalla hän lokkeilee ja miksi annat lokkeilla? Voithan hänelle sanoo suoraankin jos yrittää sinua hyväksikäyttää jollain tavalla. Ei ole pakko sietää keneltäkään .
- Anonyymi
Sinun ei tarvitse mitenkään huomioida hänen korttiaan. Jätä vastaamatta mahdollisiin yhteydenottoihinsa. Vain poista se muistipankistasi ja kaikista someyhteyksistäsi.
Kyllä se jättää sinut rauhaan kun ei saa mitään vastakaikua.
Et todellakaan tarvitse tuon tason "ystävää".
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse654444Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky993704Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1083331Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.211896Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681883Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871129- 88871
- 49831
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.105817Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23774