Nainen lämpöpatterina

Anonyymi-ap

Mies tärisee ja hytisee sängyssä peiton alla pyjama päällä ja miehen hampaat kalisee peiton alla.
Lakisääteinen velvollisuus tulisi olla naiselle, että nainen lämmittäisi horkassa palelevaa miestä peiton alla.
Kansalaisaloite ehdottomasti asiasta tehtävä!
Tasa-arvo valtuutetulle asiasta olen ilmoitanut ja vastauksena saanut:
Herreguud, mahtava asia, tämä täytyy ehdotomasti tuoda esille iltakokouksessa.

7

270

Äänestä

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Turha velvoite, kun olen korkeintaan lämpövampyyri.

    • Anonyymi

      Ei ole vaihtoehtoja; rajas panopeitto päälle.

    • Anonyymi

      Mies on sairas.

      - Sheena

    • Miksi tuolla asialla vaivata valtuutettua kun näkemyksen olisi saanut täältäkin.

      Omiin kokemuksiin peilaten sanoisin että on kolme syytä miehen olotilaan. Ainakin itsellä aina tilanne on ollut se että huoneen lämpötilasta riippumatta itse nukun kahden lakanan välissä ja naisella on kolme täkkiä.

      Vaihtoehto 1. Mies on nukkunut liian lähellä naista. Jossakin vaiheessa yötä nainen tuntee tarvetta lämmitellä nopeasti käsiään joten hän tunkee ne rakennekynsiin muodostuneet jääpuikot miehen paidan alle. Siinä käy sama kuin avantoon mennessä eli henki on katkonaista ja hytinä alkaa.

      Vaihtoehto 2. Mies nukkuu liian kaukana naisesta. Silloin käy kuin usein kauhufilmeissä eli keho vetäytyy sikiöasentoon ja kääntyy poikittain sänkyyn. Sen jälkeen hitaasti kuin matelija alkavat jalat hivuttautua miestä kohden luikerrellen paidan alle samalla kiihkeydellä kuin vaihtolämpöiset hamuavat auringon säteitä.

      Vaihtoehto 3. Mies nukkuu sopivan matkan päässä. Kuitenkin vaikka nainen on pää tyynyllä ihanasti tuhisten hiuksen levinneenä mankeloidulle tyynynpäälliselle niin se ei takaa vielä mitään. Välillä meinaan naisen pakaroilla tuntuu olevan oma elämä. Ihan kuin itsekseen ne alkavat lähestyä eikä siinä ole tietoa kaipaavatko ne aistikasta liha-akrobatiaa vai vaan niillä on tarve lämmitellä. Koska ei ole varmuutta niin siirryt reunemmalle mutta se ei auta. Siinä on sama tilanne kuin leijona saalistaisi gasellia. Hiivitää lähelle ja maastoudutaan tarkkailemaan. Aina kun saalis liikkuu se lähenee ja lopulta mies on kyljellään sängyn reunalla toinen puoli jo tyhjän päällä. Mitään ei ole enää tehtävissä joten parempi nousta ylös, keittää kahvit sekä hakea aamun lehti.

      En tiedä auttaako mikään laki tuohon mutta minusta jatkossa deittisovelluksissa pitäisi olla kohta johon voi ilmoittaa kehonsa lämpötilan yöaikaan mitattuna käsistä ja jaloista. Erilaisuudet tietysti vahvistavat toisiaan mutta en tiedä onko se hyvä jos toinen on tasalämpöinen ja toinen vaihtolämpöinen

    • Voihan joku kuikelo, kuivan kesän orava palellakin, mutta itselläni lähinnä on kuuma, jos jotain.

      Järjestään olen lämmitellyt naiseläjien varpaita ja sormia peiton alla. Se on ok, kunnes alkaa itselle tulla kuuma, sitten pitää lopettaa. 😁

    • Anonyymi

      Onkohan parasta mennä lääkäriin, kuumeessa tai jotkut arvot päin persikkaa. Jos tulee huono olo korkee kuume lähe lekuriin oitis. Saat ajoissa apua.

      Jasu

      • Anonyymi

        Sama niinkin, jos aina on kuuma missä vaan miten vaan, niin ei ole kunnossa sittenkään. Isällä oli aina jiki ja kuuma, talvella ulkona t-paidassakin, syy olikin liian paksu veri ja veritulppa sitten tulikin. Sepelvaltimotauti voi oireilla niin.

        Jasu


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      77
      798
    2. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      145
      770
    3. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      57
      666
    4. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      47
      654
    5. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      25
      653
    6. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      46
      634
    7. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      44
      597
    8. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      31
      531
    9. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

      Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
      Lapua
      27
      521
    10. Oot komea

      etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
      Ikävä
      20
      513
    11. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      27
      506
    12. Jonkun mussukka ajanu rallia

      S- Marketilla. Vautsi vau.
      Hyrynsalmi
      6
      476
    13. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

      Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
      Maailman menoa
      403
      468
    14. Se oli molemminpuolinen limerenssi

      Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭
      Ikävä
      77
      445
    15. Onko kaivattusi

      Hoikistunut?
      Ikävä
      30
      436
    16. Rydman, herätys!

      "Veikkauksen toimitusjohtaja Olli Sarekoski tienasi kiinteää palkkaa 445 891 euroa ja lisiä 72 157. Kuukausipalkka oli 3
      Maailman menoa
      63
      420
    17. En laita sulle viestiä

      Toivottavasti ymmärrät jo mies hyvä, että en tule koskaan laittamaan sulle viestiä enkä soittamaan sulle. Minusta ei sii
      Ikävä
      39
      404
    18. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      28
      398
    19. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      36
      392
    20. Helena Ahti-Hallberg napauttaa - Näin hän kommentoi Vappu Pimiän TTK-lähtöä

      Vappu Pimiä jätti Tanssii Tähtien Kanssa -juontajapestin viime kauden lopuksi. Nyt on erilainen kausi, kun Pimiä ei ole
      Tanssii tähtien kanssa
      3
      390
    Aihe