Hei, olen nyt jutellut erään naisen kanssa 2 viikkoa. Käytiin treffeillä, treffit sujuivat omasta mielestäni todella hyvin. Sovimme että tapaamme vielä uudestaan. Mutta nyt tässä ollaan kirjoiteltu nainen tykkää ghostata sekä vastaukset viesteihin on lyhyitä välillä jopa tympeitä. Mutta samaan aikaan hän haluaa nähdä vielä uudestaan ja näyttää minulle lapsensa. Ajattelenko liikaa? Tuntuu viestien perusteella että häntä ei kiinosta yhtään, pitää minua vaan varalla.
Naiset auttakaa.
5
950
Vastaukset
- Anonyymi
Unohda.
Odottaa parempaa, mutta ei halua olla tyhjin käsin.
Etsi joku joka oikeasti haluaa yrittää.- Anonyymi
Aina jos on lapsia mukana kuvioissa, vastuullinen nainen on entistä varovaisempi, koska ei halua altistaa lastaan miehelle, joka ei olekaan luottamuksen arvoinen? Vain aika varmistaa luottamuksen tai sen puutteen.
Maltti on valttia, jos koet naisen arvokkaana itsellesi. Ole oma itsesi, älä esitä mitään roolia, koska kaikki ikävät kokemat äidille ja hänen lapselleen voivat olla vähemmän hyviä, jopa ikäviä kokemuksia? Tämä miehenä totean.
- Anonyymi
Jos haluaa esitellä lapsensa parin viikon jälkeen, niin juokse pakoon.
Ei ole hyvä merkki. - Anonyymi
Meitä ihmisiä on niin kovin erilaisia. Se mikä on yhdelle tympeän oloista, on toiselle normaalia. Ghostaaminenkin on usein suhteellinen käsite. Tässä tapauksessa kyse ei ilmeisesti ole siitä, että hän ykskaks katoaisi vaikkapa kuukaudeksi, sillä ettehän ole kertomasi mukaan edes tunteneet kuukausia. Kyse on ilmeisesti maksimissaan joidenkin päivien viiveestä ja se on osalle ihmisistä täysin normaalia.
Mutta siis. Jos nuo asiat häiritsevät sinua jo tässä kohtaa, niin suosittelen siirtymään eteenpäin. Vaikka hän olisi tosissaankin, niin eivät nuo asiat tule muuttumaan ja ne tulevat häiritsemään sinua jatkossakin. - Anonyymi
Jospa vaan kertoisit hänelle miltä sinusta tuntuu ja mitä ajatuksia tilanne sinussa herättää.HÄN osaa siihen antaa vastauksen emme me.Tsemppiä sinulle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1063021Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1582128IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl632092Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al421782- 1471464
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha6241006- 100896
- 50764
- 78744
- 56729