Se olisi taas aika alkaa miettimään kenelle äänensä antaisi. Kuka tarjoaa maukkaimman makkaran tai sopan? Kuka lisää varoja varhaiskasvatukseen, että pystyy lykkäämään lapset hoitopaikan, tarhan tai koulun kasvatettavaksi ainakin siksi aikaa kun tabletti on latauksessa tai omassa somessa on kiinnostavaa pöhinää. Kuka laskee keskioluen ja viinan hintaa? Kuka lupaa pääsyn yksityiseen terveydenhoitoon taskurahoilla?
No niin prostitioidut!
Anonyymi-ap
451521
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Sekö on nykysin tuoki asia sopanjakelua?
Ei sinne sopalla mennä. Makkaraa ja Turun sinappia, niin että heikompia hirvittää.
Perussuomalaisilla on tähän asti olleet parhaat tarjoukset. Toteuttamisessa kyllä ongelmia, mutta se on Marinin hallituksen vika.
Ainahan syy on Marinissa, sen takia persut ryyppää ja öykkäröi finnairilla.
Kähmivät vielä umpijurrissa ollessaan naisia kun luulevat Mariniksi josta on tullu pakkomielle persuille.
Mukavaa huomata, että maailma tuli kylään Marinillekin. Persujen vika varmaan tämäkin? Toinen vaihtoehto on, että Sannan on tehnyt mieli mustaa makkaraa, eikä toinen osapuoli ole halunnut jättää kokeilua siihen. Siksi lähestymiskielto julistettu salaiseksi, ettei entisen pääministerin aavikkokuume paljastuisi?
MITEN MIELEENI VILAHTIKIN JOR RIKODKOMIDSSEIO TUKII TOISTQ SAMASTQA RIKOKSESTA NIIN
SUPON AEISSA..
Luotethan Anttiin. Sukunimen voi valita.
Ja vielä varmemmin ääni menee oikeaan osoitteeseen, jos edustajan puolueen johtajalla on tuomio lahjusrikoksesta.
Kovin vanhoja ei kannata muistella. Eduskunnan persuryhmäkin harventuisi rutkasti jos kaikki joskus tuomion saaneet sieltä poistettaisiin. Myös muista puolueista tuomion saaneita ja rangaistuksensa kärsineitä löytyy. Toki persuilla vielä edustajana ollessaankin jos minkälaista kohua syntyy.
Niin no, on rikoksia ja sitten on rikoksia. Kukin voi tahollaan miettiä, että kumpi on sopivampi päättämään yhteisistä rahoista, humalassa ajanut vai lahjusrikoksesta tuomittu. Kuitenkin päättäjissä on suhteellisesti enemmän rikoksista tuomittuja kuin kansalaisissa. Mistä lienee johtuukaan?
Etkös todellakaan tiedä? Sehän johtuu siitä, että julkisuuden henkilöiden asiat on yleistä herkuttelua, mutta sinun ei.
Purra oli nähty nauramassa Jukka Lindströmin Immos-vitsille vaikka kyse on oman puolueen edustajasta. PS on huumoripuolue, lisää huumoria makkarakojuille ja soppatykeille!
Tosi on, ei voi nauramatta katsoa persujen touhuja ja se mikki hiiri kokkari.
Tarpeen mukaan sähähtelevä tai kyynelehtivä heruttajaminkki on laskeutunut hetkeksi jetsetistä tavallisen kansan pariin ja todennut, että työaika on liian pitkä. Jos ajatus tuntuu omalta, niin löisin jo puolueen lukkoon ja ääni SDP:lle. Ei terve kroppa työtä kaipaa!
Vanhoja ja sairaita ovatkin työhön ajamassa, eläkkeitäkin ovat pienentämässä että olis vanhoilla paremmin työhaluja.
Sairaita ajellaan ympäri Lappia, yö siellä toinen täällä.
Ääni joko PS tai Kokoomus, vaikka kuntavaalit enemmän henkilövaalit ovatkin niin Tehtaankadun suuntaan oleville puolueille ei ääntä mene.
Onko perusteluita, että miksi Kokoomus? Omasta mielestä Kokoomus on yksi huonoimpia vaihtoehtoja suomalaiselle äänestäjille. Kokoomuksen menestys johtuu lähinnä muiden puolueiden huonoudesta,
Joko prostituoidut ovat päättäneet kenelle äänet menevät?
Rostiseeratun kannattaa äänestää pikkukullisinta. Ei kulu tavara. Kokoomuslaisilla on tutkimusten mukaan pienimmät kullit.
Olet oikeassa, tärkeintä äänestämisessä on huomioida kullin koko. Sekä äänestäjän, että äänestettävän! Kaikki eivät tätä käsitä. Seuraavaksi pitäisi paneutua miettimään Suomen itsenäisyyden järkevyyttä ja onko tämä porukka sitä ansainnut. Tämän jälkeen tuleekin jo nälkä, joten alamma kuuklaamaan tärkeimpiä kaaliruokareseptejä!
Putin ja Trump istuivat saunassa. Putin sanoi Trumpille että kylläpä sinulla on iso. Trump vastasi, että niin on kun aivot pääsivät valumaan alakertaan. Sinulla on kyllä kovin pieni, sanoi Trump. Putin vastasi, että minulla on kyllä aivot päässä, mutta alapää on surkastunut tarpeettomana kun kaikki virtsa nousee päähän.
Putin täsmää, trumppi ei.
Eikös se maksunainen oikeudessa sanonu trumpin vehkeen olevan melko vaatimaton ja jota äijä oli yrittäny leikkauksilla parannella, turhaan. Impotentteja molemmat.
Tarviiko äänestämistä edes miettiä? Ameriikasta isolla rahalla hankittu ja asiaan kuuluvilla takaporteilla varustettu ääntenlaskujärjestelmä taikoo oikean tuloksen. Ja tiedoksi rinnakkaislaskentaa esimerkiksi feispuukissa hautoville: Virkamies on julkisuudessa linjannut, että lakiin kirjattu äänestyssalaisuus tarkoittaa sitä, ettei saa kertoa muille ketä äänesti! Eikä varsinkaan ottaa kuvaa omasta lipukkeesta äänestyskopissa!
Äänestyspaikoille voitas järjestää kullin mittauspisteet että saatais viimein selville kenellä on pienin ja kenellä suurin kulli. Mittauksesta pitäis tietenki kirjottaa todistus josta koko selviäisi.
Se vois olla ajokortin tapainen kortti.
Alkaa olla niin sairasta hommaa että valta katsottava Helsingin päätettäväksi
Kyllä täälläkin voidaan tehdä yksinkertaisia mittauksia. Ei siinä hesalaisia tarvita.
Joo eikä tartte pitkää viivotinta.
Sairasta hommaa nämä yläastepoikien kullikirjoutukset!
Vanhemmat, seuratkaa nyt mitä ja mihin lapsukaisenne kirjoittelevat.
Pojat ovat vain huolissaan siitä että kullit jäävät yhtä pieniksi kuin isillä.
Digitaalimittaus pitää olla ja mittaajalla vähintään dippainssin pätevyys että tulos voidaan hyväksyä.
Sopista ei löydä päätä ja häntää. Harvoin kalasopastakaan.
Kuukausi aikaa! Onko jo päätetty, että kenelle ääni myydään?
Itse lähtisin painottamaan vanhuutta ja viisautta. Aina kilpi mieleen, jos joku ajelee moottoritiellä vastapalloon!
Vanhoilla prostatavaivaisilla asiat hoituu kun tulee kokouksissa usein virkistäviä "tuumaustaukoja".
Kokoomukselle ääni täältä! Päästäisiin eroon tuosta konkurssikypsästä sähköyhtiöstä.
Ja vesilaitoskin toimisi tehokkaammin pääomasijoittajan salkussa. Tästä pitää huolen markkinaehtoinen kilpailu, jos ette ole vielä tätä tienneet! Ensin kuitenkin pitäisi pakottaa kuntalaiset ohjaamaan taivaalta tonteille satavat vedet viemärinverkkoon jätevesimaksua vastaan, ennenkuin suostuvat vastahakoisesti ottamaan vastaan tuollaisen riippakiven.
Joko se kullin mittaus on järjestetty?
Tuntuuhan se pieneltä jos omaan mahtuu pompannappi poikittain!
Sinut on paljastettu,keskeltä kylää tulee nämä alapään jutut,paksuberttahan se siellä.
Uusia ihmisiä tilalle , noudattavat paremmin edustamaansa linjaa , eivät uskalla heti "suhmuroida" .
Tarkoittaa kait etteivät osaa ennen kuin opetetaan.
Minä äänestän Keskustaa. Päätöksentekoon kulutettu rahan määrä on suoraan verrannollinen päätösten laatuun. Mitä enemmän päätöksenteko maksaa, niin sen paremmista päätöksistä kuntalaiset ja hyvinvointialueiden asukit pääsevät nauttimaan. Keskusta onkin hyvää hyvyyttään järjestänyt meille kolmannen portaan päätöksentekoon, eikä sitä ole hankittu halvalla! Ja onhan se puheenjohtaja vaikuttava. Nousi kertaheitolla rikollispörssin kärkeen veivaamalla päätöksentekokoneistossa. Ei siinä paljon pirikauppiaat ja mankkaritsarit puristele!
Löytyykö Pellosta "Rehellisyys maan perii" ryhmän ehdokkaita? Jos löytyy, niin äänestän heti!
Vaikka välillä ryhmän edustajilta menee kauppiaan tai vanhuksen omaisuus sekaisin oman omaisuuden kanssa, pidän yleisesti mustalaisia rehellisempinä kuin Keskustan, Kokoomuksen tai SDP:n hoteissa untuvikosta poliittiseksi broileriksi varttunutta syöpäläistä.
Hyvä, että pimeni kuun alusta yksi joutokanavat. Ei tarvitse katella pilluvarkaitten halaamista tai kääpiöiden, vammaisten tai transvestiittien tirkistelyä ja saa olla oma järkevä itsensä ilman, että joku heristää kokoajan sormea kaltaiselleni ajatusrikolliselle! Lisäksi helpottuu äänestäminen ilman turhia propagaattoreita!
Olen aina äänestänyt itseäni, mutta en ole vielä tullut valituksi.
Kansalaiset ovat henkisesti vajaita, tai ne eivät tiedä vaalinumeroani.