On lääkäriä ja tohtoria ja akateemista mutta missä normaalit työt?
Mitähän töitä sitä hakisi
6
222
Vastaukset
- Anonyymi
ei oo ei
- Anonyymi
Missä niitä akateemisia töitä tarjolla?
- Anonyymi
Kun ei tajua miten itse työtä haetaan niin suomi24.fi ihan paras paikka älyttömille asian kyselyyn!
- Anonyymi
Varmaan halusi keskustella eikä ilkeitä ihmisiä
- Anonyymi
Kesätöitä on tarjolla. Niihin haettava eläkeikää lähellä olevan, kun muutakaan ei löydy. Älyttömäksi mennyt. Pakko vaan jonnekin on hakemuksia laittaa, kun sellainen on määräys.
- Anonyymi
Eipä ole teknisellä alalla töitä. Yksi rekryäjä sanoi että erääseen asentajahommaan on hakemuksia tullut kolmisen sataa, joista yli puolet insinööreiltä. AMK:t voisi sulkea kokonaan muutamaksi vuodeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol5282000Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3831633Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H191452Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641378- 1181047
- 561032
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191006Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66803Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti15801Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka11784