Puhelin putos vessanpönttöön

Niin toimiikohan se vielä. Ainakin näitä viestejä kirjottelee, enkä mitään häiriöitä näe. Ois tässä vakuutus, jos jotain vikaa tulee.

Olin tekemässä muuttoo, kolmannelle osapuolelle niin aika kiire oli, kun oli vuokrapaku. Ja aattelin kusasta siinä välissä, niin eikös se tippunut siitä pönttöön. Otin sen heti pois, eikä se kastunnu kun yläosa.

Tuli muuten vähän kiire palauttaa. Kun ne vuokrattavat on siellä Redin alimmalla tasolla ja mä ajoin alas sieltä työpajan kadulta, nii arvaa oliko vaikee kääntää se auto. No päästiin takas ylös ja sitten etsii se toinen sisäänkäynti millä päästiin sinne alemmas eli kallioluolaan. Minuuttia vaille sitten palautettiin avain.

15

340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onneks et kerennyt vetästä....

      • Vai kerkesitkö?


      • Disseisback kirjoitti:

        Vai kerkesitkö?

        Eihän sitä. Ihmettelen miten povarista tolleen syöksy. Kai se oli kun niitä kaappeja kannoin. Ja sitten kun piti jatkaa kusemista, niin milläs sitä ohjailet, kun kädet on siinä pyttyvedessä. tiedä mitä basilleja siinä on. Vaikka puhdasta vettähän se on, vaikka päänsä sinne lykkäis, mutta noiden sukuelinten kanssa ei koskaan voi olla liian varovainen.


      • JeroP kirjoitti:

        Eihän sitä. Ihmettelen miten povarista tolleen syöksy. Kai se oli kun niitä kaappeja kannoin. Ja sitten kun piti jatkaa kusemista, niin milläs sitä ohjailet, kun kädet on siinä pyttyvedessä. tiedä mitä basilleja siinä on. Vaikka puhdasta vettähän se on, vaikka päänsä sinne lykkäis, mutta noiden sukuelinten kanssa ei koskaan voi olla liian varovainen.

        Jessus sentään... tuo on ollut kyllä näytös. 😄


    • Anonyymi

      jokukin jskso niin paswinelee jonkin scsruudsslukdsen ohjsudnsppejs kuin villiiinynyyt mrrtkonopi..

      • Painelee jonkin suuruusluokan ohjausnuppeja kuin villiintynyt mikrotietokone, vai mikroskooppi?


    • Kiitos kun jaoit tämän 😂 On kyllä yks painajainen tuo, kännykän tiputtaminen pönttöön.

    • Anonyymi

      Mulle on käynyt sama, mutta se haisi niin paskalle ettei sitä voinut enää käyttää. Muistaakseni siinä sekos näyttökin ja ei sitä enää laturiinkaan tohtinut laittaa. Onneksi olen rahamies ja ostin uuden!

    • Laita riisi tai suolapussiin yöksi että imevät mahdollisesti sisään menneen kosteuden pois, jos sinne on päässyt vähääkään kosteutta niin hapettumat iskevät piakkoin. Tuurilla on pysynyt kuivana mutta edellämainittu hyvä varmistus

      • Joo täytyy varmistaa, mulla vaan on aika tyhjänä noi kotivarat, ehkä suolaa löytyy. Muutenkaan ei oo muuta syötävää kun banaaneja. Mutta niillä mennään.

        Onneks jäi noi liittimet pintaan. Ois niitä kautta kastunu kyllä.


      • JeroP kirjoitti:

        Joo täytyy varmistaa, mulla vaan on aika tyhjänä noi kotivarat, ehkä suolaa löytyy. Muutenkaan ei oo muuta syötävää kun banaaneja. Mutta niillä mennään.

        Onneks jäi noi liittimet pintaan. Ois niitä kautta kastunu kyllä.

        Korvamikin paikka on kanssa heikko piste


      • Ex-Lukka kirjoitti:

        Korvamikin paikka on kanssa heikko piste

        ..eikun korvakaiuttimen


      • Ex-Lukka kirjoitti:

        ..eikun korvakaiuttimen

        Joo, siinähän on kans reikä. No riisiähän ei oo, mutta silica geeli on varmaan kans kosteudenpoistaja


      • Ex-Lukka
        JeroP kirjoitti:

        Joo, siinähän on kans reikä. No riisiähän ei oo, mutta silica geeli on varmaan kans kosteudenpoistaja

        juu ainakin sitä tungetaan joka pakkaukseen mukaan


    • Anonyymi

      Iso puhelin nielaisi pienen puhelimen. Melkein.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      81
      3908
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3287
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      117
      2574
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      168
      1764
    5. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      20
      1754
    6. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      76
      1580
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      90
      1553
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      107
      1474
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1281
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      55
      1123
    Aihe