Yhteiskunta
Maahanmuutto
Ali työllistää Suomalaisia..
Anonyymi-ap
2025-01-23 11:41:20
Somalialainen Ali on hakenut turvapaikkaa jo viidesti ja saanut joka kerta kielteisen päätöksen. Migrin kanta on, että hän ei ole vaarassa kotimaassaan, mutta silti Ali ei halua palata. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010932949.html
PS. näitäkö tuolla kuntosaleilla ja kaduilla liikkuu? sitten ihmetellään kun rais....
Somalialainen Ali on hakenut turvapaikkaa jo viidesti
13
166
Vastaukset
- Anonyymi
Alin pitää tulla sanomaan asiansa vaikka PS Keskisarjalle A- studiossa jooko?
kansa haluaa kuulla debatin-osaako suomea? - Anonyymi
Syy on maamme munattomien viranomaisten, totta kai muslimi jää tänne, jos se sallitaan.
- Anonyymi
nappolissa thöissä , ari baarissa hesbugerginssää--k-kauppojenkassoilla ..
- Anonyymi
taxii ajaa raiskaa ..
- Anonyymi
wolt oi oi
- Anonyymi
Ali on työperäinen maahan muuttaja kun työllistää suomalaiset viranomaiset mutta ”Irakin parlamentti on hyväksynyt lain, joka sallii jopa 9-vuotiaiden lasten avioliitot.”
Laki perustuu Islamin määräyksiin ja ohjeisiin.
Mitä viher-vasemmistolaiset tästä määräyksestä ajattelevat ?- Anonyymi
Vasemmisto puolueet käy parantamaan työllisyyttä ja työelämän laatua... vaatimalla lisää maahanmuuttoa! Edistetään työperäistä maahanmuuttoa ja kotoutumista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vasemmisto puolueet käy parantamaan työllisyyttä ja työelämän laatua... vaatimalla lisää maahanmuuttoa! Edistetään työperäistä maahanmuuttoa ja kotoutumista.
Arvaa montako muuta alia täälä Rovaniemellä kävelee puhelin liimattuna käteen.ns:"turvapaikan hakijoita".ja lisää on tulossa.paljon riippuu siitä ketkä voittavat seuraavissa kunnallis vaaleissa ja myös eduskunta vaaleissa.
- Anonyymi
onko villi aineita raja b burgerkig missä rahat viippyy ei hepoille tuua rehua ruotsist ,, maksa maks a ,, pizzaa ei ttu vihreää tätettä maks maks cannabista jju a nappoli rajab ,, koskikatu 24 hoorii hoori kassa myy hampi tyttö
- Anonyymi
EI ME ALIA HUOLITA, MENKÖÖN TYÖLLISTÄÄ SOMALIAAN.
ME TYÖLLISTÄMME ITSE ITSEMME JA VAIN SUOMALAISIA.
TÄMÄ ON MEIDÄN MAA, EMMEKÄ SUVAITSE ULKOMAALAISIA. - Anonyymi
Sehän on kuin Abraham Lincoln, monta kertaa yritti ja lopuksi lahdattiin?
- Anonyymi
oho
- Anonyymi
Somali Ali voisi kokeeksi hakea
turvapaikkaa SOMALIASTA .
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ja taas ammuttu kokkolassa
Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.676113- 1325455
Helena Koivu on äiti
Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.4633375Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?
Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s1091747Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.
Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved3761266- 321159
- 671071
Sydämeni on sinun luona
Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun46956Trump ja Venäjä
Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja110922Jatkuva stressitila
On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan52889