Syyllistätkö itseäsi syömisestä.

Anonyymi-ap

Ei itseään kannata syyllistää syömisestä koska paljon syöminen on ihmiselle tyypillistä laji käyttäytymistä.

Jos on syönyt liikaa,sen pystyy korjaamaan seuraavana päivänä niin ettei syö mitään.
Esim jos syö 4000 kaloria ja seuraavana päivänä 1000 kal kalorit on keskimäärin 2500 päivässä ja jos siihen harrastaa vielä liikuntaa ei varmasti liho.

Tyttö on syönyt muka liikaa 😂 liikaa syöminen ei ole siis mikään syömähäiriö vaan ihmislajille tyypillistä käyttäytymistä.Ihminen on tehnyt tätä vuosituhansien ajan.Se pitää vain tajuta että on syönyt liikaa ja tehdä HETI tarvittavat korjausliikkeet
https://vm.tiktok.com/ZNeEH2B4C/

3

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      miks yleensäkin syytellä ihmisiä syömisestä jos syö liikaa koska vapaassa maailmassa ihminen saa syyä ruokaa niin paljon kuin haluta??
      en itse ole syöppö vaan syön kohtuullisesti, mutta minusta pitäs ymmärtää tuo kyseinen asia jonka nostin esille.

    • Anonyymi

      Kysyin asiaa tekoälyltä. Se vastasi että on syömähäiriö, jos kantaa pihtimittaa ja mansikkakakkua aina mukanaan.

      • Anonyymi

        Onko täällä tekoäly Jumala.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      81
      4620
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3627
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      63
      2062
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1125
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      140
      1050
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      979
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe