Mitä 10v hääpäivänä lahjaksi miehelle?

Ideaton

Pian tulee naimisissa oloa 10 v täyteen. Olis kiva ilahduttaa miestä jollakin pienellä lahjalla, mutten kuollaksenikaan keksi mitä se vois olla. Ideoita????

4

3569

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jose244

      mini?

    • Onnellinen

      olette luonnossa liikkuvia, silloin jokin luontokirja voisi olla kiva lahja, esim. Lasse J¨. Laineen: Suomen luonto-opas tai saman tekijän Suomalainen lintuopas. Molemmat ovat hyvin monipuolisia teoksia. Mutta vaatelahjana itse olen ostanut omalle miehelleni usein hääpäivälahjaksi solmion. Mikäli tunnet hyvin hänen makunsa, solmio voisi ilahduttaa. Me ostamme toisillemme aina hääpäiväksi lahjan, juuri meni 28. juhlapäivä.

    • mari

      Jos mies kalastaa, osta uusi virveli. Jos on sohvaperuna, osta kirja ja tyyny. Jos urheilee, osta jotain lajiin liittyvää vaikkapa lenkkitossut tai maastokengät. Autohullulle voit vuokrata päiväksi urheiluauton. Intohimoiselle AkuAnkan lukijalle löytyy kovakantisia A.Ankkoja kirjakaupasta.
      Tietotekniikkafriikille voit ostaa digikameran ja kuvankäsittelyohjelman.
      Yksi vaihtoehto on ostaa lahjakortti urheiluhierojalle.

    • mies

      Tee hänelle itse kortti, sellainen iso johon voi liimata valokuvia yhteisestä taipaleestanne. Tarkoitus on tärkeintä, ei niinkään mikään esine.

      Mun mielestä jonkin digikameran ostaminen miehelle lahjaksi on vähän sama asia kuin ostaisi naiselle tiskiharjan tai paistinpannun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet toisen kanssa

      ...ja minä yhä vain sinua kaipaan. Tiedän ettet ole onnellinen siellä. Älä hukkaa aitoa onnea ja rakkautta hukkaan vain
      Ikävä
      225
      1598
    2. Näytit taas lihoneen.

      Tynnyri se vaan kasvaa.
      Ikävä
      37
      1459
    3. Kuka teistä on paras nainen

      A-nainen? J-nainen? K-nainen? M-nainen? S-nainen? Vai kenties joku muu...? 😊
      Ikävä
      63
      1299
    4. Immu otti pataan

      Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      74
      1290
    5. Onko jotain mistä

      Olet huolissasi kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      78
      1214
    6. Osaako joku selittää tätä

      Että miksi mulle on joka toinen ventovieras ihminen tyly ainakin ilmeillään ja eleillään?
      Ikävä
      76
      1199
    7. Jos me joskus nähtäisiin

      niin ei kai sen vielä tarvitsisi merkitä sen enempää? Ja voihan olla ettei kumpikaan enää siinä vaiheessa edes haluaisi
      Ikävä
      103
      1173
    8. Koska vietät

      Yhteisen yön kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      54
      1008
    9. Lesken uusi

      Onko totta että puolangan kunnalla töissä ollut mies joka kuoli niin sen vaimolla jo uusi lohduttaja. Pitäneekö paikkans
      Puolanka
      18
      1002
    10. Persun suusta:"Köyhät on luusereita ja ansaitsevat köyhyyden"

      Ministeri Juuston apulainen näin uhoaa. Mitäs siinä. Kyllä on jo tiedetty muutaman vuoden hallitustyön pohjalta että per
      Lieksa
      181
      894
    Aihe