Puhdas energia eli tuuli -ja aurinkoenergialla on tilaa Muoniossa. . Vain Olosta käytetty energiantuotannossa. Moni maanomistaja olisi mielissään kun hakatut metsät tulisi hyötykäyttöön. Ja laariin valuisi euroja.
Eikö ole aika siirtyä
14
818
Vastaukset
- Anonyymi
Tuulivoima on sattuma sähköä , täyttä hulluutta rakentaa myllyjä lisää .
Vihreä siirtymä on sairas ajatus ,toivottavasti ei yhtään tuulimyllyä enää mihinkään.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010991536.html- Anonyymi
Tuuli ja aurinkoenergia. Tilaa on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuuli ja aurinkoenergia. Tilaa on.
ei ole tilaa , vihreä hulluus ei ole kadonnut mihinkään
https://oikeamedia.com/o1-126800 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuuli ja aurinkoenergia. Tilaa on.
Mitenkäs se taas menikään? Eikö kaamosaika ole juuri se kun sähköä eniten tarvitaan? Mitenkäs ne myllyt jauhaa keskitalven huurteessa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitenkäs se taas menikään? Eikö kaamosaika ole juuri se kun sähköä eniten tarvitaan? Mitenkäs ne myllyt jauhaa keskitalven huurteessa?
Tuuli on pakkasella purevampaa ,ei muuta eroa. Puhdasta.
- Anonyymi
Myllyjä lisääkö Muonioon, miksi??
Yks Mylly muutenkaan enää vuosiin ollut toiminnassa Oloksen laella!!!
Eipä taida Muoniolaisia kiinnostaa.
Mihinkähän tuon yhden tuottama Sähkö Oloksella riittää???
Ennen niitä oli kolme. Menikö ne kaksi rikki?
- Olisi niin mielenkiintoista tietää!
Voisin miettiä vastauksen perusteella laittaisimmeko niitä meille myös.
Olis sopivasti omaa aluetta mihin niitä laittaa.
- Anonyymi
dooo sentti https://www.youtube.com/watch?v=UtEy1UXhdJk
- Anonyymi
Jännä juttu kun mainostavat puhtainta ilmaa muttei puhdas energia kiinnosta muoniolaisia.
- Anonyymi
nyt se sitten tapahtui
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010999195.html
ja viher-vasemmisto hyssyttelee HYSS..HYSSS..... - Anonyymi
Suomen media sai nenilleen https://www.youtube.com/watch?v=VpY6c8Efquk
tuuli -ja aurinkoenergia ei ole puhdasta- Anonyymi
Valta media (MTV,IS,IL,YLE...) on luisunut vihreitten, vasemmistoliiton ja sdp.n taskuun
https://www.youtube.com/watch?v=S-E25BVO2L4
Tuulimyllyt ovat isoja kärpäslätkiä ja lintujen tappo automaatteja
- Anonyymi
Luulis muoniolaisilla olevan kiinnostusta kun vaarat ovat avotuntureita. Puhdasta energiaa,lisäksi kuntakin saa osansa.
- Anonyymi
Eikö Suomen olisi aika siirtyä... https://www.youtube.com/watch?v=OSFgx8nr5kg
- Anonyymi
Otan suolikaasut talteen letkulla tyhjään viinaputeliin. Se on aitoa luomuenekiaa ja sitä piisaa. Tupa lämpiää hyvin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175083Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012311- 1351998
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481868Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171670"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551266Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu113925Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48841Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654