https://www.is.fi/autot/art-2000010997452.html
Ladattavat hybridit ovat viime aikoina puhuttaneet myös Suomessa. Asiaa on aktiivisesti kommentoinut esimerkiksi tunnettu huoltamoyrittäjä Jesse Haapala Kokkolan Autohuollosta.
– En ole suositellut kenellekään ladattavaa hybridiautoa. Voi olla, että jollekin se sopii, mutta en suosittele. Täyssähköautoa suosittelen, koska niiden akustot pysyvät paremmassa kunnossa ja ovat rakenteeltaan huomattavasti yksinkertaisempia, Haapala sanoi IS:lle hiljattain.
tällaisia hybridiautoja ei enää valikoimaan tule
7
179
Vastaukset
- Anonyymi
Perinteinen bensa-auto paras. Päästöistä viis. Maksan mielummin muutaman tonnin päästösakkoa kuin ajan jollain viherpesuautolla.
https://moottori.fi/koeajo/koeajo-uudistettu-seat-ibiza-heraa-hitaasti-mutta-lopputulos-on-nautinnollinen/
Espanjan Volkkari Seatilta tulossa ibiza päivitys tänä vuonna.- Anonyymi
se vaan mutta VW ei osaa moottoria tehdä
https://automyyntiin.fi/autojen-viat/vw-oljynkulutus/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
se vaan mutta VW ei osaa moottoria tehdä
https://automyyntiin.fi/autojen-viat/vw-oljynkulutus/Kyllä se mielummin kuin tojota.
https://www.autostadium.fi/index.php?threads/toyotan-hybridien-talviongelmat.9455/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
se vaan mutta VW ei osaa moottoria tehdä
https://automyyntiin.fi/autojen-viat/vw-oljynkulutus/"..se vaan mutta VW ei osaa moottoria tehdä.."
Tojota osaa mutta ne tahtoo syttyä tuleen.
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/4e591d74-b846-4264-bcb2-2590d0fae408 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
se vaan mutta VW ei osaa moottoria tehdä
https://automyyntiin.fi/autojen-viat/vw-oljynkulutus/Eikös trafi tojopellejen mielestä VW on yksi ainoa merkki. Ja Seat, Skoda, Audi ym. ovat eri merkkejä joissa on eri moottorit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös trafi tojopellejen mielestä VW on yksi ainoa merkki. Ja Seat, Skoda, Audi ym. ovat eri merkkejä joissa on eri moottorit.
ainiin seatissa ja skodassa on toyotan moottorit---
- Anonyymi
Miksi niitä ylipäätään valmistetaan kun sähköauton saa samaa. Hintaan...veikkaus ja arvaus. Hybrideistå saa enempi hilloa irti kun ne hajoaa herkemmin.,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1532885Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2812576Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.451652Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e371369- 1221246
- 1081173
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151105Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La621010