Häkämies ei vastannut ykkösaamussa kysymykseen että mikä sopiva palkankorotus?
Sanokaa persut te tämä oikea korotus.
Onhan perusu puolue suurin työväenpuolue niin varmaan on myös kata tähän korotus asiaan.
Häkämies ei vastannut
Anonyymi-ap
3
214
Vastaukset 3
- Anonyymi
Persuja ei kiinnosta nyt eikä ole ikinä kiinnostanut työväen asiat. Persut esittää "duunaripuoluetta" vain saadakseen ääniä vaaleissa.
Totuus on toinen. Tämä hallitus in todiste siitä. - Anonyymi
Palkankorotukset määräytyy täysin yritysten palkanmaksukyvyn mukaan. Mikäli yritykset ei pysty maksamaan palkkoja seuraa siitä konkurssi ja työttömyys. Vasemmiston vaihtobudjettien mukaan pitäs korottaa verotusta ja siihenhän menis ihan kaikki palkankorotukset. Palkkoja on nostettava maltillisesti veroja korottamatta.
- Anonyymi
Inflaatio on nostanut hintsuja 10%.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392251
- 57730
- 41721
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne77558- 62512
- 42510
- 45510
T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin7499Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k16494Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh25487