https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011002966.html
"Maksan kovaa hintaa työttömyydestäni"
"...olen yrittänyt kehittää itseäni ja osaamistani. Olen aloittanut uuden kielen opiskelun ja tehnyt vapaaehtoistyötä. "
URAAA!!! ÄLYKÄS HAVAITTU!
Sehän on kuten minä! Kehitän itseäni kun olen keksinyt uuden kansan, jota kehittää. Se pakottaa minut ottamaan selvää ennennäkemättömistä lähteistä!
Olen itkenyt ilosta ja ihastuksesta, koska en tiennyt, että maailmassa voi olla jotain niin kaunista!
Älkää surko! Kun Jumala ottaa teiltä jotain pois, älkää missatko sitä, mitä Hän antaa tilalle! Teillähän on äly ja oikeus opiskella itse! Nyt olen nousemassa kohti sijaa 4!(kasvit sijalla 1, eläimet sijalla 2, ihmiset sijalla 3)
Tiedän miten ihmiset jaetaan terveytensä puolesta: A1-C3 luokkiin. Näin pystyn puolustamaan syntyvän lapseni oikeutta terveyteen!
Tiedän korkean ÄO:n hyvät puolet, näin pystyn antamaan oikeuden lapselleni syntyä mahdollisimman korkeaälyisenä!
Tiedän montako askelta koulun ovelta on 1 kk koulutusta. Se vastaa askelta. Mutta vuoden koulutus samaa alaa vastaa kuutta askelta varsinkin, jos ala ei anna tietoa muista aloista.
Jos siis haluatte lähteä todella kävelemään kohti kotia, teidän on ymmärrettävä mitä näette matkan varrella: ihmisiä, muotia, autoja, rekkareita, teitä, puita, metsiä.
Olen luonut uuden kansan, sille rakennukset, edustusasut, kirjoutusmenetelmän, moraalin... ja en tiedä montako askelta tämän takia olen ottanut koulun ovelta, mutta viimeisimmän laskelman mukaan olen n. 500-700m:n päässä, eli periaatteessa kotona.
Tutki luonneidentiteettisi, ja tiedät mihin työhön sovit. Hallituksellehan tämä ei sovi paitsi niin, että he ovat hiljaa, kuten on huomattu: kouluissa tätä ei opeteta!
Ota selvää kk ja vuosiluonteestasi, huomioi kummankin nousevat luonteet ja planeettojen sijainnit. Muista, että yleisen petoksen aikoina totuuden kertomisesta tulee vallankumouksellinen teko.
https://astro.cafeastrology.com/natal.php
https://horoscopes.astro-seek.com/calculate-birth-chart-horoscope-online/
Ja muistakaa mitä eräässä kolumnissa sanottiin: "maailma tarvitsee enemmän tyhmyyttä!" Onko niin? Ei todellakaan. Kuten Jeesuksen kerrotaan sanoneen: "te jotka haluatte, astukaa ulos siteistänne." Ihmisen täytyisi ymmärtää miten lähellä hän on karjaa, ellei hän opiskele! Opiskeleehan karjakin - se on lajin mukaista! Mutta milloin eläin nousee asteen korkeammalle tasolle? Opittuaan ihmiseltä! Ja ihminen oppii itse, tai itseään viisaammalta!
https://www.azquotes.com/
Elämä ei ole löytöprosessi, vaan luomisprosessi. Et löydä itseäsi, vaan luot itsesi uudelleen. Älä siis yritä saada selville kuka olet, vaan pyri määrittämään kuka haluat olla. (Neale Donald Walsch)
On tärkeää, että uskot itseesi, ei vain siihen mitä olet nyt, vaan myös siihen, miksikä sinulla on valta tulla. (Neal A. Maxwell)
Ainoa henkilö, joksi sinun on määrä tulla, on henkilö, joka päätät olla. (Ralph Waldo Emerson)
Kiinnostava mielipide HS:ssä!
3
183
Vastaukset
- Anonyymi
Kansallisuus kertoo mistä henkilö on tulossa.
Luonneidentitetti kertoo mihin hän on menossa.
Miksi hallitus ei opeta tätä? Hallituksesta tulee mieleen keskenkasvuinen kersa, jolle on annettu hoitoon koko navetta lehmiä, joista se ei paljoa ymmärrä.
Johtajan laatu näkyy heidän itselleen asettamissaan standardeissa.
Johtajuus on etuoikeus parantaa muiden elämää, ja johtaja näkee johtamisen vastuuna, eikä arvona ja etuoikeutena. (mielipiteitä eri lähteistä)
Jos toimintasi innostaa muita unelmoimaan, oppimaan lisää, tekemään enemmän, ja tulemaan enemmäksi, olet johtaja. (John Quincy Adams)
Mutta entä media ja virallisuus? Miten tunnistat johtajan, ellei hän ole joka päivä televisiossa, tittelisoitu, tai istu atomipommi perseen alla?- Anonyymi
Psykologi tai psykiatri tarvitaan jos minää aikoo kehittää
- Anonyymi
https://www.hs.fi/kuukausiliite/art-2000010947615.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=promobox
"Ketkä kuuluvat suomalaiseen älymystöön 2020-luvulla? Älykkö tai intellektuelli tarkoittaa perinteisen käsityksen mukaan itsenäistä ajattelijaa, joka luotaa ajan henkeä."
Muttei vaadi muutosta? Itse olen yksi suurimmista ajattelijoista Suomessa. Mutta aika on liian aikaista. Tätä menoa saa odottaa vuoteen 5000 tai 7000.
Moniko tietää, että elämme uutta keskiaikaa? Se älytään vasta v. 3000?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e1644212Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä372484- 1552141
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla161699- 801302
Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o241261Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!
Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https311152Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1441112Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista
Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.102928Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi
Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannanhoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.115840