Vaalikausi on lopuillaan, kuka valtuutetuista on mielestäsi onnistunut kokonaisuus huomioiden parhaiten? Sana on vapaa.
Parhaiten onnistunut valtuutettu?
13
826
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kannata nimetä ketään silloin häntä aletaan täällä mollaamaan. Ihmetys suuri. kuka tuolla kehtaapi olla haukuttavana. Hatun nosto jokaiselle siellä olevalle.
- Anonyymi
Tosi on, kaikki eivät aio yrittää jatkoon. Eikä isoja päätettäviä asioitakaan juuri ole kun tuli hyvinvointialue. Vähemmän haukkumisen aihetta kyllä.
- Anonyymi
Gary Lazy
- Anonyymi
Mäntyrannan patsas.
- Anonyymi
Pitoa riittää vaikka pipo kerran vuesa katuaaki.
- Anonyymi
Sopuvaalit vaikka nykysilä voimasuhtheila tulis halvaksi eikä tarttis vaalien alla haukkua virkamiehiä.
- Anonyymi
Kyllä minusta se hiljainen valtuutetu,joka ei ole sanaakaan sanonu kokouksissa ja on kaikkien kaveri
- Anonyymi
Marjakeisari... ;D
- Anonyymi
Keisarimajakin on naapurikunnassa. Liekö ne marjanpoimijat edes everstinpiiloa löytäneet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keisarimajakin on naapurikunnassa. Liekö ne marjanpoimijat edes everstinpiiloa löytäneet.
Jörgen Kniv
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jörgen Kniv
Puukoon veljeksiä?
- Anonyymi
No kuule son varavaltuutettu joka ei ole käyny yhessäkhään kokouksessa mutta on istunu seon parlamentissa viis tuntia joka päivä.
- Anonyymi
Kaiken aikaa yhtykää...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15214466Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant237445Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va456061SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685660Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124437HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.634274Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot243950"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083702Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293627Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692713