Liikuntaa harrastava ei liho,ja verenpaine laskee.

Anonyymi-ap

Jos harrastaa pitkäkestoista liikuntaa päivittäin EI liho,tai lihominen on erittäin vaikeaa.

Olen ollut nyt jonkin aikaa laihdutuskuurilla ja nyt söin herkkuja niin että kalorit nousi 3200 kaloriin,en siitä kuitenkaan lihonut yhtään koska kulutukseni oli päivälle tasan 3200 kaloria.
Kulutetut kalorit ja syödyt kalorit katson huavein aktiivisuusrannekkeesta,siitä näkee myös päivä aikaisen kalorivajeen.
Verenpaineen yläpainekkin oli vain 117 ja aikaisemmin se oli 125 kun en pystynyt liikkumaan murtuneen nilkan takia.

Tuo 3200 kaloria on jo sellainen määrä että siihen SAA syödä kaikki ruuat ja päälle kaikki herkut karkit ja pullat yms

17

372

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten proteesit ja pihtimitat ja 40 kilon yhdet rinnat per kappale

      • Anonyymi

        Mitkä helvetin proteesit😱


      • Anonyymi

        Oletko hukannut toisen tissisi?


    • Anonyymi

      Välttämättä ei tarvitse joka päivä edes käydä lenkillä,sitä voi vaihtoehtoisesti syödä kevyemmin,paino saattaa silläkin tavalla jopa laskea.

      Kyllä ihmiset on pöljiä,tilaavat kaiken maailman netti valmennuksia,kun täältä löytyy kaikki ohjeet ilmaiseksi😂

    • Anonyymi

      Proteesia pitää saada 1ksi g päivässä.

      • Anonyymi

        Sinun pitäisi löytää jostain samankokoinen poikaystävä, joka ei välitä naisen ulkonäöstä vaan yksinomaan hänen ajatuksistaan.


    • Anonyymi

      Minulla verenpainetta ei ole ollenkaan sen jälkeen ollut kun ostin uudet mononlämmittimet.

      • Anonyymi

        Meinaatko ettei laihdu 😂


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Meinaatko ettei laihdu 😂

        Kyllä laihtuu kun on uudet akut mononlämmittimissä. HUOMATTAVASTI parempi kuin käyttää jatkojohtoa näillä keleillä JA 56den km lenkillä. 😮


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä laihtuu kun on uudet akut mononlämmittimissä. HUOMATTAVASTI parempi kuin käyttää jatkojohtoa näillä keleillä JA 56den km lenkillä. 😮

        Olisiko kiva jos joku poika purisi sinua korvalehdestä ja supattaisi rakkaudensanoja? Puristelisi vatsamakkaroitasi ja katsoisi kauniita silmiäsi?


    • Anonyymi

      nIIN ,SE ON VÄHÄN YKSILÖLLISTÄKIN SE "LAIHTUMINEN JA LIHOMINEN ,VAIK LIIKKUUKIN SÄÄNNÖLLISESTI , PÄÄASIA ET LIIKKUU . TOINEN LIHOO AIVAN PIENESTÄKIN YLIMÄÄRÄISESTÄ HERKUSTA ,TOINEN ,NIINKUIN MINÄ ESIM, EI VAIK SÖISI NS, HEVOSEN KERRALLA EI VAIKUTUSTA, NO OLEN LIIKKUNUT LÄPI ELONI KAIKENLAILLA ,NYT 69 V, JA KUNTO ON OK ,JUU VARENPAINEESEEN VAIKUTTAA KYLLÄ POSITIIVISESTI LIIKUNTA ,MUUTEN HIEMAN PULLEAMPIKIN VOI OLLA HYVÄKUNTOINEN ,MUT PITÄÄ HARRASTAA SÄÄNNÖLLISESTI KYLLÄ .

    • Anonyymi

      Ilmeisesti kärsit tilanteessasi, kun patistat muita olemaan kuin sinä.

    • Anonyymi

      Kovin yleistävän epämääräinen väite!
      Kyse on yksilötason kuormittavuudesta ja liikunnan lajista riippuen kestosta ja toistuvuudesta.
      Liikunta joka on hyväkuntoisen verryttelyä on toiselle nopeasti maitohapoille johtavaa rääkkiä.
      Arvelen kalorien laskijoiden joukossa olevan itsepetokseen sortuvia, pikavoittojen tavoittelijoita.
      Pikavoittoja saa kaloreja laskemattakin mutta kaikkien ymmärrys ja sietokyky ei riitä.

    • Anonyymi

      Päinvastainen kokemus.
      Yhden talvilomaviikon aikana hiihdin pertsaa kuutena päivänä 30km ja yhtenä päivänä 60km. Muovipohjaisilla puusuksilla vaihtelevissa maastoissa. Yhtenä 30km:n aamulenkillä jouduin ensimmäiset 15km ajaamaan latua yöllisen lumisateen jäljiltä.
      Lievä hiki päällä. Ensimmäiset 50min oli tahmeaa mutta sitten alkoi kulkemaan. Ilmeisesti glugogeenit menivät vähiin ja rasvatankki aukeni.
      Viimeiset 5km vedin aina verenmaku suussa. Kotona suihku ja vissyä.
      Lounasaikaankin oli vielä hieman elttaantunut olo.
      Koko lystin seurauksena painoni nousi pari kiloa. Puntaroin aina aamuvessan jälkeen tyhjin vatsoin.
      Miksi lihoin? Tavallisen lounaan jälkeen, parin tunnin kuluttua, alkoi hillitön nälkä siihen liittyvinen jääkaappivierailuineen. Päivällinen helpotti oloa mutta parin tunnin kuluttua olin taas jotain vajaa.
      Siis pitkäkestoinen aerobisella ja anaerobisella sykealueella suoritettu pitkäkestoinen liikunta lihottaa.

      • Anonyymi

        Olet syönyt yksinkertaisesti liikaa.Laihtuminen edellyttää nimenomaan kalorivajetta.😳


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olet syönyt yksinkertaisesti liikaa.Laihtuminen edellyttää nimenomaan kalorivajetta.😳

        Eikä sitä yleensä viikossa mitään laihdu.Yhteen ainoaan kiloon pitää tehdä kuukauden ajan tuollaisia lenkkejä JOS syö paljon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikä sitä yleensä viikossa mitään laihdu.Yhteen ainoaan kiloon pitää tehdä kuukauden ajan tuollaisia lenkkejä JOS syö paljon.

        Myöhemmin pudotin viikossa painoani 5,5kg ILMAN LIIKUNTAA ja ilman nälän tunnetta.
        Viikon kilometrit 240 kilsaa hiki päässä.
        Sen ajan välineillä ja murtsikkaladuilla aikaa meni jo lyhyillä 30-kilometrisilläkin yli 2 tuntia / keikka.
        En ahminut ruokaa mutta nälkä ahdisteli. Pyrin syömään niukempirasvaisia proteiinipitoisia pöperöitä.
        Turha vannoa liikunnan ehdottoman tehokkaan laihdutusvaikutuksen nimiin. Kulutuksen ja tankkauksen suhde määrää vaikutuksen.
        Muutama kymmenen vuotta myöhemmin, vakiintuneilla ruokailutottumuksilla 6kk:n aikana liikuntaa viikoittain 5 x noin 1,5h piti painoni ennallaan mutta vyötäröni oheni 6 -7 senttiä.
        Taaskaan ei liikunta pudottanut painoani. On vissiin usiampia vaikuttajia!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      254
      2134
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      1266
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      21
      1231
    4. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      806
    5. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      125
      726
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      709
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      231
      681
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      54
      520
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      458
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      43
      451
    Aihe