Pelkkää pornoa sanoista lähtien

Anonyymi-ap

15

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On siinä kappaleessa melodia ihan silleen aika ok ja helposti mieleen jäävä.
      Sanoistahan ulkomaalaiset eivät ymmärrä mitään, aika huonosti suomalainenkaan, kun niin epäselvästi laulaa.

      • Anonyymi

        Pelkällä melodialla pisteet nousisi heti vitoseen, voihkina tiputtaa nollaan.


    • Anonyymi

      Raakel Liekin palkkaaminen oli lopun alkua.

    • Anonyymi

      Miksi pitää yrittää seksillä myydä ittensä läpi?
      Eerika olis ollu ihan ok laulaja ja esiintyjä ihan tavallisella biisilläkin.Tokikaan ei tuota nassuakaan olis tarvinnu"pöhöttää"
      Ilman kumppareita ja ilman leikeltyy sadeasua.
      Hirveällä myötähäpiällä Suomen kansa nyt joutuu kärsii.
      Monet iha piruuttaan tuota äänesti ei sen vuoks et hyvä

      • Anonyymi

        Suurin osa parempia karaokessakin.


    • Anonyymi

      Ei ole pornoa alkuunkaan. Ihan vaan eroottinen biisi. Kauhea älämölö yhdestä biisistä. Euroviisuja tulee ja menee. Monenlaisia esityksiä ja asuja niissä on vuosien varrella nähty ja myös hyvin vähäpukeisia. Suomessa on paljon pahempaa esitystä Tv:n välityksellä näytetty. Toisinaan näytetään puolen yön aikaa kovan luokan pornoa yleisellä tv- kanavalla, en nyt muista millä. Lakatkaa nyt ulisemasta turhia.

      • Anonyymi

        Ainakin jos Dannyn lausuntoihin on uskominen, niin mitäpä tuo muuta on kuin sitä itseään ja vähintäänkin hän tuntuu olevan perillä esityksen kaikista yksityiskohdista.


      • Anonyymi

        Pornoa voi katsoa netistä ihan vapaasti, ei tuo otus perheohjelmaan kuulu. Englannin kappale oli edes hyvänkuuloinen viime vuonna, mutta typerä esiintyminen sai vastustusta, sanoja en sen kummemmin kuunnellut, mutta luultavasti samaa luokkaa tuon kanssa.


    • Anonyymi

      Yle on oivaltanut mielestään parhaimman keinon markkinoida Suomen euroviisua ilman että pelkoa voitosta olisi: se valitsee umk finaaliin esityksiä joissa pääasiana on vähäpukeisuus, huutolaulu, housuttomuus huumorilla, jopa haarojaan alusasussa levittelevä daami.
      Musiikillinen anti on pienehkö, visuaalisuus pääasia.
      Suomi ei pärjää vaatteet päällä tempoavalla musiikilla kuten naapurimaa Ruotsi vaan nojaa itäblokin tyyliin.

      • Anonyymi

        Aika vähissä ja läpin'kysissä vaatteissa se pitkäkyntinenkin oli, mutta ei pornoa sentään.


    • Anonyymi

      Euroviisut 2026 sanoitus

      Itseni uniin onanoin
      En voi saada tyydytystä
      Tahdon rakastella Sinua
      Hoida mut
      Tästä paikasta on pakko laukaista
      Ich komme, ICH KOMME!

      • Anonyymi

        Nololla kappaleella nolo esiintyjä.


      • Anonyymi

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Onneksi Ebu ei sitä sellaisenaan hyväksykään osallistumaan.

      https://www.is.fi/viihde/art-2000011094827.html

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      147
      1909
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      283
      1026
    3. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      858
    4. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      80
      834
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      749
    6. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      13
      713
    7. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      681
    8. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      48
      666
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      58
      664
    10. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      43
      660
    Aihe