Kuka SAA syödä karkkia

Olen ollut itse aina kova karkin syöjä ja olen laiha.

LIHAVA EI SAA 🫤 ja laihalle liikuntaa harrastava ihmiselle se on vain hyväksi

Tässä oikein ammatti valmentaja sanoo kuka saa syödä karkkia.

https://vm.tiktok.com/ZNd1jrgtG/
15356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

No en minä ainakaan kyllä kysy keltään saanko syödä karkkia. Syön jos tykkään. Ei karkeista mitään hyötyäkään ole. Vain mielihyvän takia niitä syödään. Palkitsee aivoja sokerihumalalla. On joillakin alkoholisteilla viinan korvikekin.

Karkeista ei kiinnosta kuin suklaa, lähinnä vain FS ja minttulaku. Minttulaku irtokarkkina mulle joskus synnillinen houkutus, se on onneksi harvinaisempi irtokarkkivalikoimassa. Kun kävin vastikään leffassa niin oli leffateatterin valikoimissa ja laku oli niin kovaa ja vanhaa että ei voinut pureskella kun hampaat olis menneet poikki. Kesti pussi koko elokuvan ajan. :-D

Kun on harvoin tuoretta Prisman irttareissa, ostan mahdollisimman vähän. Eli n 100g. Sillä jo saa viihdettä aivoille. Koetan pitää harvinaisena, ja korkeintaan kerran parissa kuukaudessa. Ei kyllä tee aina mielikään. Ennemmin ostan sillä rahalla pienen pullon hyvää punkkua.

T kn

Äänestä

Olipa tuossa todella typerä avaus!

Äänestä
  • Samaa mieltä!

    Äänestä

Itsekin olen pikkaisen lihava, ja syön kyllä karkkia, jos syön. Ei kukaan voi tulla sanomaan, että niin ei saa tehdä. Tai toki voi, mutta se on turhaa.

Äänestä
  • Saathan sinä syödä,mutta kannattaako🤔

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Saathan sinä syödä,mutta kannattaako🤔

    En syökään kuin todella harvoin juuri sen takia, koska ei siinä ole mitään kannattavaa.
    Silloin tällöin on hyvä laittaa suu makeaksi.

    Äänestä

Makeiset on tarkoitettu syötäviksi! Mikään laki ei kiellä makeisten syöntiä keneltäkään, aloittaja kaikkein vähiten.

Äänestä
  • Laki ei kiellä, mutta oma terve järki voi kieltää.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Laki ei kiellä, mutta oma terve järki voi kieltää.

    Oma järki voikin, näinhän se on.
    Mutta se oma järki ei voi puuttua muiden ihmisten karkin syömiseen.

    1Äänestä

Kyllä ylipainoisenkin kannattaa herkutella ennemmin karkeilla kuin pullilla,akuilla tai pitsalla koska karkilla syömiseen käytetty aika samalla kalorimäärällä on monta kertaa suurempi.😯
400 kalorin syömiseen menee karkilla jopa tunti ja pullilla yms vain muutama minuutti.😱

Äänestä

Miksi laihdutat tai kirjoittelet laihdutuspalstalle jos olet laiha? Vain pelkästään ilkkumassa ja nimittelemässä muita? Ja ilmoittamassa mitä kukakin saa tehdä?

Äänestä
  • Tällä hetkellä hänen vatsalihaksensa eivät näy VEITSENTERÄVINÄ. Siinä syy.

    Äänestä

Sokerista on pelkkää vahinkoa.

Äänestä

Minä olen sitä mieltä että myös kehitysvammaisilla on oikeus kirjoittaa tänne.

2Äänestä
  • Kaikilla on samanlainen oikeus kirjoittaa tänne, kunhan muistaa pysyä asiallisena, ei ole hyvä kirjoittaa ihan mitä sattuu.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olen ollut itse aina kova karkin syöjä ja olen laiha.

LIHAVA EI SAA 🫤 ja laihalle liikuntaa harrastava ihmiselle se on vain hyväksi

Tässä oikein ammatti valmentaja sanoo kuka saa syödä karkkia.

https://vm.tiktok.com/ZNd1jrgtG/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu