Vietämme aikaa miehen kanssa kahdestaan esim mökkeilemällä,käymme ajelulla mutta emme esim tee koskaan mitään kotitöitä yhdessä tai mitään muiyakaan hommia eikä mies jaa ajatuksiaan kanssani. Hän haluaa suunnitella asioistaan yksin jne Puhuu hyvin vähän. Niinpä koen itseni jatkuvasti ulkopuoliseksi ollessani hänen kanssaan. Mies ei koe samoin eikä ymmärrä tilannettani.
Jään ulkopuolelle
9
359
Vastaukset
- Anonyymi
Sinulla on mahdollisuus muokata häntä paremmaksi ihmisenä? Ulkopuolelta on helppoa antaa neuvoja, kun ei tunne toisia? Luottamus tai sen puute, sillä on merkitystä, samoin kuin menneistä puhuminen ja ylipäätään avautuminen tunnelukoistaan?
Miksi ei avaudu sinulle asioistaan? Käyttäydytkö niin, että hänen on vaikea sinuun luottaa? Vähä puheisilla voi olla paljon tunnelukkoja? Mistä asioista on helpompaa puhua ja sitä kautta kasvattaa asioita, joista uskaltaa puhua toisen kanssa ja samalla kasvattaa sitä luottamusta puhua asioista enemmän?
Tämä voi kasvattaa myös luottamusta toiseen, kun puhuminen muuttuu luontevammaksi ja siten hyviä vaikutuksia yhteiseen hyvään? On totta, että tunnelukot voivat olla jo lapsuudesta asti koettuja ja siten vaikeasti avattavia lukkoja? On kirjoitettua tietoa, että tunne itsesi paremmin ja ymmärrät silloin myös muita paremmin?- Anonyymi
Luottamuksesta. Voi hyvin olla ettei luota minuun.,en tiedä tietenkään varmaksi.. Ei halua keskustella tästä aiheesta kanssani. Usein mietin että taidan vain olla hänelle väärä ihminen. Mieleeni hiipii ajatus että hän avautuisi oikean ihmisen seurassa..Toisaalta ei hän puhu muillekkaan. Rakastan häntä joten syvällä sisimmässäni toivon hänen olevan onnellinen ja jos onnen saa uttamisee tarvitaan eri ihminen kuin minä eli johon hän uskaltaisi luottaa.niin en voisi olla muuta kuin kiitollinen.
Vielä luottamuksesta etten puhu muiden asioista eteenpäin ja tämän mies tietää että luottamuksenpuute ei johdu tuosta tekijästä vaan jostain muusta.
Löysin mieheni vanhan tokaluokan kuvan varastin uumenista,itkin kuvan äärellä kauan. Rakastan häntä valtavasti silti..Haluan vain hänen olevan on eilinen joko minun kanssani tai ilman minua.
- Anonyymi
Jaha, taas naisia esittävän sedän mökkimaisemaa. Kysy ohjeita imitointiin, ehkä innostuu näyttämään
- Anonyymi
Eiköhän jätetä nuo.leikit vähän nuoremmille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän jätetä nuo.leikit vähän nuoremmille.
Piti lukea että imurointiin, toki senkin voit ymmärtää just kun tykkäät
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Piti lukea että imurointiin, toki senkin voit ymmärtää just kun tykkäät
Ei haittaa. Osaan oikolukea ja ymmärsin tarkoituksesi . Virheen kuuluvat elämään. Ne tekevät ihmisestä ihmisen. Sitä vain touvoisi että me oppisimme jotain virheistämme,emme vain yksilöinä vaan myös kansakuntana.
- Anonyymi
No voi että.
- Anonyymi
Nainen näkee ongelmia myös siellä missä niitä ei ole.
- Anonyymi
Kuka nainen? En tunne häntä josta kirjoitat joten en osaa kertoa mielipidettäni hänen hahmottamisenkyvystään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää442249Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten682134Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211960HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363941714Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041675Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241494Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta01450Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821112Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53977- 75945