Ovatko suomalaiset miehet liian ujoja?Minun kokemukseni mukaan ovat.Jos en olisi uskaltanut mennä miehille juttelemaan niin minulla ei olisi ollut vielä yhtäkään miesystävää ja ei minulla olisi lastakaan jos en olisi uskaltanut jutella lapseni isän kanssa.
Yleensä minua lähestyvät vain ulkomaalaiset miehet,mutta loppujen lopuksi pidän enemmän ujoista miehistä ja olen ns.maskuliininen nainen eli haluan valita miesystäväni itse.
En ole yllättynyt etteivät suomalaiset tunnu lisääntyvän.Ehkä on niin että suomalaiset miehet ovat liian ujoja joten naiset olkaa itse rohkeita ja menkää miehille juttelemaan.Voit saada uuden kaverin tai voit tavata sen oikean.
Ujot miehet
8
413
Vastaukset
- Anonyymi
Ehkä tämä on ihan luonnollinen juttu että ankarassa ilmastossa lisäännytään keskimäärin vähemmän mutta lapsiin myös panostetaan enemmän kuin tuolla maailmalla. Näin se suunnilleen menee eläinkunnassa. Olemme Venäjältä (geneettisesti). Ehkä sellainen melankolisuus paistaa olemuksestamme, mikä vaikeuttaa sosiaalista elämää. Kylmyys, pimeys ja liukkaus siihen vielä päälle niin soppa on valmis. Tämä on ekstroverttien maailma.
- Anonyymi
ei vihti jutella naisille kun nykyään suomalaiset naiset on kauheita nirppanokkia
- Anonyymi
Itse ajattelisin niin, että suomalaiset miehet ovat heikommassa asemassa kuin ulkomaiset miehet, joilla on paljon enemmän oikeuksia? Samalla ulkomaiset miehet ovat vastuuttomampia, heiltä voi odottaa suuremmalla todennäköisyydellä pahoinpitelyjä ym.
- Anonyymi
Harva haluaa tulla jututetuksi. Kiire,napit korvissa,puhelin kädessä ym. Juttelee työnlomassa tai asioidessa jonkun sanan niin ei häiritse.
- Anonyymi
Tässäpä https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000011051376.html eräs kertomus ihannemiehestä, joka ei ollut liian ujo. Pian selviää, ettei ehkä ollutkaan suomalainen mies. Juuri tällaiset, linnankundit, ovatkin tavoiteltua ainesta suomalaisille naisille. Ei kelpaa ujot eikä kiltit suomalaiset miehet. Nössöt. Elämässä pitää olla jännitystä. Niin kauan kuin sitä elämää on...
- Anonyymi
Saat uuden kaverin? 😅
Ei nainen ja mies voi olla kavereita jos toisella on romanttisia tunteita.
Tiedän vuosien kokemuksella, ei ole aikaa tavata ja aina joku este. Siis jos se jolla on romattisia fiiliksiä kysyy. - Anonyymi
Jos osoitat kiinnostusta suomalaiseen naiseen, joudut hyvin suurella todennäköisyydellä syytteeseen vähintään ahdistelusta. Tähän ollaan Suomessa menty tiukkanutturaisten femakoitten ankaran painostuksen ja lobbauksen kautta. Sensijaan samat nutturapäät tuntevat voimaantuvansa, kun tumma tyhjäntoimittaja ja/tai rikollinen tunkee röyhkeästi nutturapään reviirille. TÄSSÄ se syy on, turha koettaa keksiä muita syitä.
Muutenkin, se totuus jonka kuulin jo yli 70 v sitten isoilta pojilta, pitää yhä paikkaansa:
"Mitä tekee suomalainen nainen nähdessään ulkomaalaisen miehen? Lentää hämmästyksestä selälleen ja ottaa jaon kahteen!" - Anonyymi
Tässäpä https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000011051376.html eräs kertomus ihannemiehestä, joka ei ollut liian ujo. Pian selviää, ettei ehkä ollutkaan suomalainen mies. Juuri tällaiset, linnankundit, ovatkin tavoiteltua ainesta suomalaisille naisille. Ei kelpaa ujot eikä kiltit suomalaiset miehet. Nössöt. Elämässä pitää olla jännitystä. Niin kauan kuin sitä elämää on...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1486781MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny635903Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884539NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1004466Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1614280Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941660- 4021556
- 821369
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301355Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411131