Googlasin ammattipokerinpelaajien nimiä ja historiaa. Tuli jätti löytö. Mikko Merikanto on entinen Mikko Ilari Hirvonen pokerin ammattipelaaja. Mies on toiminut yrityksessä Plus One Dreams Maltalla. Yritys toimi Maltalla kiertäen Suomen arpajaislakeja. Yhtiössä olivat myös Jasper Pääkkönen ja Markus Selin. Firmasta tehtiin hurjasti ilmoituksia Kuluttajavirastolle. Tämähän on Iltalehden ja Iltasanomien uutisille kovaa kamaa. Nyt ymmärtää mistä Pyhän vaaliryhmä PPY ponnistaa voimansa. Verinkiertoa ja Suomen lain kiertämiseksi firmojen piti toimia Maltalla.
Merikanto on entinen Hirvonen
26
984
Vastaukset
- Anonyymi
Ottakaa joku js vinkatkaa 7 päivää lehdelle. Tästä saa 500 euroa vinkkipalkkiota...
- Anonyymi
Miksi tätä ei ole Lehtinen kerrottu julkisesti. Mitä siellä miljoonalinnakkeessa oikein puuhataan. Miksi me emme Lehtinen saa tietää totuuksia vaan se löytyy täältä. Lehdille kerrot täyttä potaskaa. Mies vaihtoon vaalien jälkeen.
- Anonyymi
Pyhän PPY on ilmeisesti asioista hyvin perillä. Saa nähdä kuinka kansa tähän venytykseen reagoi... Nelikko on varsinainen tähtiryhmä jatkoon Pelkosenniemen valtuustossa.
- Anonyymi
Verinkierto.Onko sitä tehty kun valmistetaan hevosen kuivalihavelliä? Ei kaivata verilihoja. Tärkeä huomio! PYLLILYLLYKKÄltä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Verinkierto.Onko sitä tehty kun valmistetaan hevosen kuivalihavelliä? Ei kaivata verilihoja. Tärkeä huomio! PYLLILYLLYKKÄltä.
Eikä verirahoja
- Anonyymi
Tätäkö halutaan jatkossakin? PPYLyn eläkeläisten suhmurointia!! Lenin Lehtinen on katsonut tällaisen olevan erittäin hyvä johtamaan Pelkosenniemen kuntaamme! Eläkeläiset Kankirannan johdolla huutaa onnesta! Vihdoin saadaan lainkiertäjä pomoksi. Lenin siunaa.
- Anonyymi
Visapahka on nyt vaan hiljaa .
- Anonyymi
Huijataan tarkoituksella valtuuston jäseniä. Miten Lehtinen ja Kankaanranta uskaltaa. Vai onko ne niin härskejä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huijataan tarkoituksella valtuuston jäseniä. Miten Lehtinen ja Kankaanranta uskaltaa. Vai onko ne niin härskejä.
Hevosen kuivalihavelli täytyy heti laittaa kylmiöön,ettei se härskiinny.Se ehdottomasti pitää muistaa!
- Anonyymi
Taattua Pyhäpellejen laatua.
Tätäkään valintaa ei voinut hoitaa moraalisesti kestävällä tavalla.
Näkevät häviönsä, tekevät kuin saksalaiset Lapin sodassa, tuhotaan lähtiessä kaikki.
Nämä nykypäättäjien nimet jää historian kirjoihin.- Anonyymi
Hevosen kuivalihavelli on moraalinen valinta,keittäkäämme sitä!
- Anonyymi
Tämä tietään kallista laskua kun pätevät naiset saavat korvauksen tasa-arvolain ja yhdenvertaisuuslain tms perusteella. Miettikää että tämä herra ohittaisi entisen kunnanjohtajan ja kansanedustajan. Poistakaa heti tämä asia sieltä kunnan listoilta. Peli poikki ja uusi käsittely.
- Anonyymi
Tero kehui facessa, että vähemmistön vaatimus käynnistää vastareaktion.
Alkeellisilla, vaistoilla toimiva eläin ei kykene, toisin kuin viisas ihminen, ohittamaan tunteita ja ajattelemaan järjellä.
Todennäköisesti, ainakaan aiemmin, ei järki ole meidän päättäjissä voittanut, vaan hävitty aina tunteella oikeudessa, kun mennään alkukantaisten vaistojen johdattamana. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tero kehui facessa, että vähemmistön vaatimus käynnistää vastareaktion.
Alkeellisilla, vaistoilla toimiva eläin ei kykene, toisin kuin viisas ihminen, ohittamaan tunteita ja ajattelemaan järjellä.
Todennäköisesti, ainakaan aiemmin, ei järki ole meidän päättäjissä voittanut, vaan hävitty aina tunteella oikeudessa, kun mennään alkukantaisten vaistojen johdattamana.Kuule. Ei Tero taksimies ymmärrä mitä on tunteet ja paha olo jonka aiheutat toiselle ihmiselle. Mies on etsinyt sijaansa kuin elämän keräjäläinen järjen valoa. Tuska ajaa miestä ryhmästä toiseen. Tarpeettomuus on ollut miehellä läsnä lapsesta asti. Sitä siirtää eteenpäin kuten tiedämme.
- Anonyymi
Mistä päättelit että on sama henkilö?
- Anonyymi
Koska suolikanavalle voi kirjoittaa mitä haluaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koska suolikanavalle voi kirjoittaa mitä haluaa.
Eli ei ole kyseessä entinen pokeriammattilainen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koska suolikanavalle voi kirjoittaa mitä haluaa.
Kai tämä totta on kun LK kirjoitti asiasta myös
- Anonyymi
Ilman keskustaa eläkeläisporukka olis suhmuroinu uhkapeliukon meitä johtamaan.
- Anonyymi
Keksi nämä älypäät sentään järjestää vanhojen tanssit, vaikka ei ole edes lukiota.
Vanhukset tanssi, vanhalla kunnantalolla.- Anonyymi
Keksit yöllä tällaisia? Miksi et nuku öisin? Etkö mene töihin, kun on joutavaa aikaa löpistä??
- Anonyymi
Maltan peliyhtiö oli aikanaan hyvä paikka pelata. Voittoja tuli jatkuvasti, isojakin. Sitten se loppui, kun alkoivat vaatimaan jos mitä papereita pelaajilta. Minä ja myös tuhannet muut lopetettiin siellä olo. Harmittaa vieläkin, sillä pelit oli mielenkiintoisia ja sivusto erittäin toimiva ja selkeä
Toisin kuin veikkauksella.- Anonyymi
Voiko hetelmäpelissä voittaa paljon? Voiko voiko voiko? Entä raviveikkauksella? Voiko rikastua voiko??
- Anonyymi
Jack potissa voitin eläkerahat
- AnonyymiUUSI
Ei muuta, kuin valitusta tekemään hallinto-oikeuteen. Pösilöt!
- Anonyymi
Lopulta hän vastasi myöntävästi ja on kuiten minunkin puolestani voin hakea sanoja. Asia joka päivä klo 23 ja nyt oli hankkimassa uutta tai alkuperäisosaa vastaavat Ford Transit varaosia löytyi.Eri on niin erikoista on että se oli sellaista mitä ei ole enään kuinkas muuten silmät kiiluu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi3152888Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä562655- 1201712
- 1181440
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461390Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://301283PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1491238- 691090
- 741079
- 701030