sosialitit ei tajua ettää alamäkeen yleensä vauhti kiihtyy ja siinä kyydissä sanna marin viihtyy ja

Anonyymi-ap

sosialitit ei tajua ettää alamäkeen yleensä vauhti kiihtyy ja siinä kyydissä sanna marin viihtyy ja tulee ylös asti ja vapauttaa kaikki alamäkeen sdp.. viemät ihmiset ja sosialismin kahleista vapaa suomi..sosialistit ulos..töihin suuntaa saan marin suomen vapauttaja tuo suomi neito joka pääsi irti SOSIALISMIN IKEESTÄ JA KAHLEISTA KOHTI VAPAUTTA JA NOUSEVAA SUOMEA VALKOISTA SUOMEA OI ISÄN MAA .. SOSIALISTIT KUOLLA SAA.. 1918..SEN TODISTI.

7

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sossut hokee jatkuvasti kuinka avustukset pienenee.
      Ihmiset ovat jo sopeutuneet siihen, että sossu hoitaa ruuan pöytään ja asunnon. Opiskelu ammattiin on perusta tulevalle elämälle jota pitäisi lapsille korostaa.

    • Anonyymi

      Kemiläiset ovat kasvatettu ja siten sopeutuneet sossunluukuille.
      Työpaikat vähissä ja jos löytyykin työtä niin alkaakin yhtäkkii laiskottamaan.

    • Anonyymi

      Petturipurra sanoi ennen viime vaaleja TV,ssä näin : "köyhiltä ei voi eikä saa leikata meille se EI käy". Näin se kirottu petturi sanoi ja petti OMAN sanansa heti ! Haali valheellaan äänet ja meni hallitukseen ja petti HETI !. Petosjytky.. No jatkossa en enään ikinä äänestä petturipersuja. T: ex-ps äänestäjä M49

      • Anonyymi

        Oukei joo. Miksi menit uskomaan persuja ja antamaan äänesi heille ? Kuulit varmaan heiltä lupauksia ” ei enää mamuja blaah” bensa halpenee blaah, ei suomalaisilta leikata ei, blaah jne. Ei kannata olla liian sinisilmäinen ja uskoo kaikkea mitä persut lupaa ennen vaalei, he vaan osaa luvata, mutta ei toteuttaa. Minä en koskaan enää äänestä persuja, en enää missään nimessä! N27


    • Anonyymi

      Ja tuota umpikahelia sekopäistä trumppia palvovat ja ylistävät juudas-persut. Sitä Oranssia pökälettä kilpaa kehuvat, sitä putinin sätkynukkea..

      • Anonyymi

        älä ny tukehu !

        - soon meinaan Teemu Selänteen Resitetti !

        - näääss !!!


    • Anonyymi

      Alamäkeen tässä ollaan menty jo hyvä tovi, ja vauhti sen kun kiihtyy. Minkähän sortin sosialistit siellä nyt ovat vallassa? Näyttää että koko Suomi on täynnä jonkin sortin sosialisteja. Orpon ja Purran politiikka kannattajineen on ilmiselvää sosialismia, kun he eivät lopeta ja lakkauta joka ikistä tukia, kiellä ammattiliitoja, alenna palkkoja minimiin noin viiteen euroon tunnilta. Puhumattakaan koululaitoksista, ei muuta kuin maksullisiksi koulunkäynti heti ekaluokasta lähtien! Lääkäri ja terveyspalvelut omakustantaisiksi 100%. Kunhan nämä toteutuis niin eiköhän tässä päästäis irti sosialismista. Huh, meinasi unohtua että tienkäyttö maksulliseksi, joka ikiselle tienpätkälle niin avot, ei sosialismia enää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4288
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2744
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2502
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      85
      1529
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1476
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1117
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      173
      965
    Aihe