ATK:n TES:sit loppuvat kohta

Se on porvarin parempi alkaa pistämään nimiä paperiin ennen kuin rähinä entisestään kiihtyy.

Ja edelleen, työntekijäpuoli ei tätä aloittanut.
5264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No tietenkin AKT:n, se pistää kaiken seis.

Äänestä

Pistää, pistää, on se sellainen liitto se.

Tuollaiset punikkikeskittymät pitäisi lailla kieltää. Toivottavasti tulisi paljon, paljon työteliäitä maahanmuuttajia, joilla on järki kädessä.

Äänestä

AKT pysäytti viime keväänä satamat neljäksi viikoksi. Se toi lisää työttömiä ja köyhyyttä. Lakkoilijoille lakoista ei ollut mitään hyötyä. Pari satamaa menee kiinni todennäköisesti noiden lakkojen takia. Kannattiko?

Äänestä

Ei mikään mene missään kiinni. Turhaa höpinää tuollainen.
Sensijaan rikkurit, jos niitä olis ilmaantunut, olisi ruutattu siankusella yltäpäältä ja räikeimmät tapaukset, voideltu munat tärpätillä siinä kaikkien nähden !!!

Talkoo-Taavetti

Äänestä

Se on toimiva ja pettämätön menetelmä rikkurien ehkäisemiseksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Se on porvarin parempi alkaa pistämään nimiä paperiin ennen kuin rähinä entisestään kiihtyy.

Ja edelleen, työntekijäpuoli ei tätä aloittanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu