Onko sinkkujen unet erilaisia, kuin parisuhteessa elävien?
Erikoinen uni, Thaimaan lomamatka varattu ja serkku vaimonsa kanssa oli samalle
lomalle lähdössä ja linja-auto matka lentokentälle oli puolen tunnin kuluttua.
Tarkastimme, että kaikki tarvittava oli mukana ja sitten huomaisin, että passi puuttuu.
Sanoin, että passi jäi kotiin ja miunlle sanottiin, että käy hakemassa ja äkkiä, ei ole paljon aikaa.
Pääsin kotiin ja kello oli kymmentä vaille bussin lähtöaikaa.
Löysin passin, mutta en kyllä millään ehtisi takaisin, joten totesin, että ne ehdi lomakyytiin bussiin, joten matka jää sitten tekemättä, kun ei siitä rahoja takaisinkaan saa.
Erikoinen uni
11
228
Vastaukset
- Anonyymi
Passin näkeminen unessa tarkoittaa että sinun on aika laittaa tavarat pinoon, on kohta matkan aika. Kirjasta poimin.
- Anonyymi
En minä ole edes aikeissa matkustaa minnekään...
- Anonyymi
En usko sinkkuden aiheuttavan uniin sen merkittävämpiä muutoksia kuin minkään muunkaan elämäntilanteen. Tietysti jos sinkkuus on kovasti mielenpäällä, niin se voi tulla jotenkin myös uniin, kuten mikä tahansa mieltä kovasti askarruttava asia.
Itse näen hyvin harvoin unia, jotka olisivat mitenkään selkeässä yhteydessä reaalielämääni. Unissani ei ole tuttuja ihmisiä, eikä tuttuja paikkoja enkä minä itsekään en ole varsinaisesti minä. Lisäksi mun uneni ovat hyvin usein sellaisia, joissa joko tiedän nukkuvani ja voin siksi vaikuttaa uneeni tai sitten voin muuten vain muuttaa asiat unessa haluamani kaltaisiksi. Seksiuneni päättyvät kuin seinään juuri sillä hetkellä, kun pitäisi aloittaa itse penetraatio.
Koskaan en tunnista unessa olevia naisia.
Aika monilla miehillä on vastaavia kokemuksia.
Taitaa olla tyypillinen ukkomiehen painajainen.Mä en nää unissa naisia ollenkaan. Johtuukohan se siitä, kun meillä päin ei naisia juuri oo tai sitten ne ei missään liiku.
No passeista mäkin nään unia, just aloittajan kaltaisia. Ja viime yönä näin unta että olin Lapissa, vaikken siellä 35 vuoteen käyny.
- Anonyymi
Tuskin ovat sen erilaisempia empä ole tavannu ihmistä joka osaisi uniaan kontrolloida
Hyvin harvoin muistan nähneeni mitään unta. Jotkut unet ovat niin mieleenpainuvia, että muistan kyllä. Tai jos herään kesken unen, niin muistan sen paremmin.
Tässä yhtenä yönä näin sellaista unta, että ovikello soi ja joku sanoi mulle että sun pitää mennä avaamaan ovi. No mikä tässä oli mieleenpainuvaa niin se, että ihan kuin kuulin sen äänen oikeasti. Siis sen ovikellon. Kuin ovikelloni olisi pirissyt kovaa ja säpsähdin hereille. Säikähdettyäni jäin kuuntelemaan, onko oveni takana joku. Ei ollut.Tuskinpa parisuhdestatus uniin vaikuttaa. Enemmän siihen vaikuttaa persoona ja elämäntilanne. Toiset tuntuvat jostain syystä näkevän enemmän unia kuin toiset ja jotkut tilanteet elämässä ruokkivat unimaailmaa enemmän kuin toiset.
Näin viime yönä epämiellyttävää unta. Olin jonkinlaisessa ulkoilmatapahtumassa. Menimme isolla porukalla linnan raunioiden kaltaiseen rakennelmaan, joka muuttui sokkeloisemmaksi mitä syvemmälle menimme. Yhtäkkiä olimme korkealla linnoituksessa, ja ainoa tie alas oli kapea kuilu, jota pitkin oli kavuttava heiluvien kivien ja muutaman parrun varassa. Pääsin kuitenkin alas luolamaiseen tilaan, josta oli oviaukkoja ulos. Menin ulos ja tunsin helpotusta, mutta siinä samassa luolista alkoi tulvimaan vettä ja veden mukana oli lukematon määrä käärmeitä. Juoksin käärmeitä karkuun ja yritin epätoivoisesti varoittaa muita ulkona olevia. Pääsin nousemaan piknik-pöydälle juuri ennen kuin vesi tavoitti minua ja sitten heräsin. Ehkä hieman stressiä tällä hetkellä elämässä..- Anonyymi
En näe juurikaan unia eli muista niitä. Näin on ollut vuosikausia. En tiedä, mikä häiriö on kyseessä.
- Anonyymi
Jumala ilmoittaa sinulle, että sinulla ei ole passia taivaaseen. Se saadaan vain uudestisyntymänkautta ja se taphtuu Jeesuksen Kristuksen kautta, kun Hän tulee sydämmeen asumaan ja antaa kaikki synnit anteeksi ja siloin inmisestä tulee Jumlan lapsija pääsee taivaaseen. Se ylösotto on aivan lähellä ja se pass ipitäis olla kunnossa.
- Anonyymi
Ennustat aloittajalle kuolemaa!
Mies 65
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 19711762
- 585539
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462847- 402455
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k152444Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut342013Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,471939Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131911Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s71707- 341610