Heippa ! Noniin täällä on yksi lihava joka sai mounjaro lääkkeen. Ensimmäisestä pistoksesta on nyt 3päivää ja 3 yötä olen valvonut. En ole pystynyt nukkumaan kuin muutaman tunnin yössä. Normaalisti olen hyvä nukkumaan eikä mitään tällaista ole ennen ollut. Hulluksihan tässä tulee jos uni ei ala kohta tulla. Nenä ja silmät kuivuu tosi paljon joudun käyttämään tippoja ja suihkeita. Muutennoikeastaan ei ole ollit mitään sivuvaikutuksia. Ruokahalu on huono annokset todella pieniä. 1,6 kg oli painoa tippunut jo näinä muutaman päivänä. Nesteitä vaan varmaankin. Tulkaa kertomaan omia kokemuksia niitä olisi kiva kuulla :)
Mounjaro suomi
5
887
Vastaukset
- Anonyymi
Mielenkiintoista. Olen itse vasta menossa vastaanotolle. Pitäkää peukkua että lääkäri kirjoittaa reseptin joko Mounjarolle tai Wegovynille..ei ole ihan itsestään selvyys sekään että kaikki saavat apua .
- Anonyymi
Toivottavasti saat lääkkeen jos olet sen tarpeessa :) tulethan tänne kertomaan jos pääset aloittamaan lääkkeen.
- Anonyymi
Ketju ei ota tuulta purjeisiin mutta kirjoitanpa tänne silti kuulumisia. 4 viikko ja 4 pistos oli eilen. Puntari näyttää samaa lukemaa kuin ennenkin. Aluksi tippui tuo 1.6kg toisaan oli vaemaan nesteitä mutta olen saanut ne takaisin ! Ruoka maistuu suht hyvin mutta vain pienet annokset, isommista tulee huono olo. Melkoinen pettymyshän tämä on ollit kun ei ole grammaakaan paino tippunut. Olen koko ajan syönyt herkkuja ja kuukauteen en ainuttakaan herkkuapalaa. Kokielen vielä muutaman kk jos paino ei ala tippua kiin lopetan lääkityksen. Alun unettomuus ja pahoinvointi on loppunut onneksi. Hleinen vetelä olo vaivaa 24/7.
- Anonyymi
Ups siis kuukauteen en ole syönyt ainuttakaan herkkupalaa ja ruoka on ollut terveellistä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ups siis kuukauteen en ole syönyt ainuttakaan herkkupalaa ja ruoka on ollut terveellistä.
Hyvä! jatka samalla linjalla. 1,5 kiloa kuukaudessa tekee kuitenkin 18 kiloa vuodessa. Yleensä kyllä ne, jotka eivät syö yhtään herkkuja ja syövät terveellisesti, vääjäämättä laihtuvat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1532500- 1502235
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee551973Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171870"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591354Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1971222Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää751015Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa191921Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.323920Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24684