Heippa ! Noniin täällä on yksi lihava joka sai mounjaro lääkkeen. Ensimmäisestä pistoksesta on nyt 3päivää ja 3 yötä olen valvonut. En ole pystynyt nukkumaan kuin muutaman tunnin yössä. Normaalisti olen hyvä nukkumaan eikä mitään tällaista ole ennen ollut. Hulluksihan tässä tulee jos uni ei ala kohta tulla. Nenä ja silmät kuivuu tosi paljon joudun käyttämään tippoja ja suihkeita. Muutennoikeastaan ei ole ollit mitään sivuvaikutuksia. Ruokahalu on huono annokset todella pieniä. 1,6 kg oli painoa tippunut jo näinä muutaman päivänä. Nesteitä vaan varmaankin. Tulkaa kertomaan omia kokemuksia niitä olisi kiva kuulla :)
Mounjaro suomi
5
926
Vastaukset
- Anonyymi
Mielenkiintoista. Olen itse vasta menossa vastaanotolle. Pitäkää peukkua että lääkäri kirjoittaa reseptin joko Mounjarolle tai Wegovynille..ei ole ihan itsestään selvyys sekään että kaikki saavat apua .
- Anonyymi
Toivottavasti saat lääkkeen jos olet sen tarpeessa :) tulethan tänne kertomaan jos pääset aloittamaan lääkkeen.
- Anonyymi
Ketju ei ota tuulta purjeisiin mutta kirjoitanpa tänne silti kuulumisia. 4 viikko ja 4 pistos oli eilen. Puntari näyttää samaa lukemaa kuin ennenkin. Aluksi tippui tuo 1.6kg toisaan oli vaemaan nesteitä mutta olen saanut ne takaisin ! Ruoka maistuu suht hyvin mutta vain pienet annokset, isommista tulee huono olo. Melkoinen pettymyshän tämä on ollit kun ei ole grammaakaan paino tippunut. Olen koko ajan syönyt herkkuja ja kuukauteen en ainuttakaan herkkuapalaa. Kokielen vielä muutaman kk jos paino ei ala tippua kiin lopetan lääkityksen. Alun unettomuus ja pahoinvointi on loppunut onneksi. Hleinen vetelä olo vaivaa 24/7.
- Anonyymi
Ups siis kuukauteen en ole syönyt ainuttakaan herkkupalaa ja ruoka on ollut terveellistä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ups siis kuukauteen en ole syönyt ainuttakaan herkkupalaa ja ruoka on ollut terveellistä.
Hyvä! jatka samalla linjalla. 1,5 kiloa kuukaudessa tekee kuitenkin 18 kiloa vuodessa. Yleensä kyllä ne, jotka eivät syö yhtään herkkuja ja syövät terveellisesti, vääjäämättä laihtuvat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3442014IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk471639Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1541311- 1431158
Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021151Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.841151Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast4701057Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.811051Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan48972Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten9968