Heippa ! Noniin täällä on yksi lihava joka sai mounjaro lääkkeen. Ensimmäisestä pistoksesta on nyt 3päivää ja 3 yötä olen valvonut. En ole pystynyt nukkumaan kuin muutaman tunnin yössä. Normaalisti olen hyvä nukkumaan eikä mitään tällaista ole ennen ollut. Hulluksihan tässä tulee jos uni ei ala kohta tulla. Nenä ja silmät kuivuu tosi paljon joudun käyttämään tippoja ja suihkeita. Muutennoikeastaan ei ole ollit mitään sivuvaikutuksia. Ruokahalu on huono annokset todella pieniä. 1,6 kg oli painoa tippunut jo näinä muutaman päivänä. Nesteitä vaan varmaankin. Tulkaa kertomaan omia kokemuksia niitä olisi kiva kuulla :)
Mounjaro suomi
5
939
Vastaukset
- Anonyymi
Mielenkiintoista. Olen itse vasta menossa vastaanotolle. Pitäkää peukkua että lääkäri kirjoittaa reseptin joko Mounjarolle tai Wegovynille..ei ole ihan itsestään selvyys sekään että kaikki saavat apua .
- Anonyymi
Toivottavasti saat lääkkeen jos olet sen tarpeessa :) tulethan tänne kertomaan jos pääset aloittamaan lääkkeen.
- Anonyymi
Ketju ei ota tuulta purjeisiin mutta kirjoitanpa tänne silti kuulumisia. 4 viikko ja 4 pistos oli eilen. Puntari näyttää samaa lukemaa kuin ennenkin. Aluksi tippui tuo 1.6kg toisaan oli vaemaan nesteitä mutta olen saanut ne takaisin ! Ruoka maistuu suht hyvin mutta vain pienet annokset, isommista tulee huono olo. Melkoinen pettymyshän tämä on ollit kun ei ole grammaakaan paino tippunut. Olen koko ajan syönyt herkkuja ja kuukauteen en ainuttakaan herkkuapalaa. Kokielen vielä muutaman kk jos paino ei ala tippua kiin lopetan lääkityksen. Alun unettomuus ja pahoinvointi on loppunut onneksi. Hleinen vetelä olo vaivaa 24/7.
- Anonyymi
Ups siis kuukauteen en ole syönyt ainuttakaan herkkupalaa ja ruoka on ollut terveellistä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ups siis kuukauteen en ole syönyt ainuttakaan herkkupalaa ja ruoka on ollut terveellistä.
Hyvä! jatka samalla linjalla. 1,5 kiloa kuukaudessa tekee kuitenkin 18 kiloa vuodessa. Yleensä kyllä ne, jotka eivät syö yhtään herkkuja ja syövät terveellisesti, vääjäämättä laihtuvat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381299
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä35830Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad27586- 14580
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26538Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30526- 24521
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16482Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver15472