Erehdyin tilaamaan sompio lehden kun tarjosivat.
Äläppä mithän e-mailiin tuli lista sompio uutisten ostsikkolinkkejä.
Aslakin rahaäyttöjuttua aioin lukea, kun olin rusnannut tunnukset, että pääsen lehden sivuille.
Ja sieltä aslakki-juttuun , mutta mitä pirua olisi pitänyt nyt kirjautua inarilainen -lehden maksullisille sivuille.
Menkää nyt huijarit vaikka hevon vittikköön.
Pitäkää nyt tekeleenne. Näkemiin pölövästit!
Mikä sompio-lehti
Anonyymi-ap
2
247
Vastaukset
- Anonyymi
Mulle taas sattu silimään tämmönen:
"Esitys Kersilön kevyen liikenteen väylästä"
Tosiko ?
kummako ei rautatie, jaa mutta sinnehän onkin tulossa "tunturirautatie" - Anonyymi
Riipissä ei tarvita sompiota. met emmä pyyhi lainkaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2072814Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 66968
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies119962Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k505852Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22758