Kuka haluaa lakkoilla? Ei kukaan. Miksi? Koska ei haluta vahingoittaa omaa työnantajaa turhaan ja lakoista ei ole mitään hyötyä. Lakot eivät vaikuta palkankorotuksiin, Lakot vain heikentävät neuvotteluilmapiiriä, mikä vaikuttaa negatiivisesti lopputulokseen.
Hiihtohissit toimivat ja kaupat ovat auki PAMin julistuksista huolimatta.
Ay-demarit vetävät vesiperän. Leipää riittää kauppoihin ja koteihin.
Lakot ovat ay-pomojen yritys nostaa omaa profiiliaan. Huono yritys. Johtajat vaihtoon. Eihän tuollaista museotouhua kukaan kestä.
Palkankorotukset sovittiin jo vientialojen neuvotteluissa. Lakoilla ei vaikuteta palkankorotuksiin. Neuvotteluilla vaikutetaan, ei kiristämällä. Lakot ovat henkistä väkivaltaa.
Töihin saa mennä. Työt eivät ole lakossa. Vain jotkut urpot lakkoilevat, ja ay-demarit.
PAMin ja SELin lakot ovat mahalasku, maksimi palkankorotukset on jo sovittu
Anonyymi-ap
1
123
Vastaukset
- Anonyymi
Itse en ole koskaan lakkoillut, en näe mitään syytä vahingoittaa työnantajaani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614188KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1142749Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452242Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291903- 241843
- 281556
- 171410
- 731350
- 1411295
- 311178