Epäkorrekti käytös...

Miksi miehet 40 aikansa kirjoittelevat (sätissä, postitse) ja sitten häviävät kuin tuhka tuuleen?
Sanaakaan sanomatta, kertomatta miksi?

Sitten ei vaivauduta vastaamaan posteihin?

Ensin ollaan kiinnostuneita ja kerrotaan itsestä henkilökohtaisia juttuja.

Miksi on niin vaikeaa olla rehellinen itselle ja toiselle ja sanoa esim.: "En halua enää kirjoitella, hyvää jatkoa."

Ajatteleeko kukaan miltä tuntuu siitä henkilöstä joka odottaa postia ja miettii mikä tuli?

Nikin takana on aina tunteva ihminen, se pitäisi jokaisen muistaa...

Kun tällaista kohtaa, sitä helposti yleistää kaikkien miesten olevan samanlaisia...
51277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

...mistä valitaan parhaat päältä, käytetään vähän aikaa ja viskataan menemään ja otetaan uusi, jonka kuvitellaan olevan parempi. Eikä sitä vanhaa enää muistella.

Kyllä se vituttaa suoraan suomeksi sanottuna. Pyydetään kuva, lähetät sen, pyydetään puhnro, annat sen ja keskustelette jo kovasti syvällisiäkin ja sitten ei mitään, hävitään kuin pieru saharaan
ja taas uutta hölmöä kierrokseen.

Tää on kyllästyttävää touhua löytää jotain potentiaalista täältä palstalta. Minä en enää jaksa kertoa kovinkaan seikkaperäisesti itsestäni, ei kannata, ei ne miehet kuitenkaan viitsi pitää yhteyttä, kuin viikon korkeintaan. Sitten osoitetaankin jo täysi huomio jollekin toiselle doorikselle ja sitä rataa.

Laittakaa tämä palsta maksulliseksi, niin johain selviäis se, kuka täällä on tosissaan, mullekin eräs mies kertoi, että tämä on huvia ja kyllä tämä kirjoittelu aina television katselun voittaa. Jepulis mikä ihmeellinen havainto.

Äänestä

Luulisin että ko. asia johtuu yleensä siitä kun löytää jonkun kiinnostavan, muttei ole vielä varma toisen tunteista, niin sitten pidetään paria muuta ns. varasijalla. Varasijalla olijallehan ei voi asiasta kertoa, siinähän menisi mahdollisuudet. Ja taas ei voi jatkaa viestittelyä koska ei pysty keskittymään kunnolla kuin yhteen. Jos niin käy että tuleekin rukkaset tältä kiinnostavimmalta niin varasijalla olijalle voi sitten antaa jonkun hyvän meriselityksen miksei ole vastaillut.

Kyllä naiset tekee samaa ainakin ~25 vuotiaat. No muutamalta on saanut rehellisen viestin ettei kiinnosta enää tai että toinen kumppani on löytynyt, mutta yleensä vaietaan kuoliaaksi ja pari kertaa on käynyt niin että parinviikon päästä tytöltä tuleekin taas meili, eli silloin voi olla 95% varma olleensa varasijalla.

Äänestä
  • Kyllä se noin taitaa olla, olen itse ollut varasijalla ja pitänyt toista myös varasijalla.

    Äänestä

Juu, minäkin kyllästyin tähän "hiekkalaatikko"-leikkiin tällä kanavalla. Luulisi jo 40:ste miesten olevan leikit leikkineet, mutta ei. Kirjoitellaan, pyydellään tapaamisiin, kerta toisensa jälkeen perutaan tapaamiset tai kadotaan vaan, sanomatta mitään, yks kaks ei enää vastailla yms. No, suotakoon se heille, ehkä heidän päivänsä on pelastettu noilla tempauksilla, varmaan ylpeinä itseensä jatkavat seuraavan kimppuun, luulevat suuriakin Gigoloja olevan. Enemmänkin säälittäviä pellejä, jotka luulevat vielä teinipoikia muutenkin kuin käytöksensä puolesta olevan. Joten jätän tämän hiekkalaatikon teille pelleille ja teille hyväuskoisille naisille, jotka jotain kivaa aikuista mies-seuraa kuvittelette täältä löytyvän. Ei löydy!!

Äänestä

olen ollut treffeillä viikon päivät ja lueskellut naisten ilmoituksia, vastaamatta vielä kenellekään, pyytämättä ketään chattiin en ole lähetellyt flirttejä, mutta ....mutta... tullut on chatti kutsuja joissa minut on torjuttu , vaikken ole muuta kuin lukenut profiileita. Ovatko nämä naiset niin jumalattoman itserakkaita ennustaja eukkoja,että luulevat tietävänsä millainen mies siellä ruudun takana on??? Halloo...ei taida olla näillä eukoilla puhtaita jauhoja meikkipussissaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miksi? kirjoitti:

Miksi miehet 40 aikansa kirjoittelevat (sätissä, postitse) ja sitten häviävät kuin tuhka tuuleen?
Sanaakaan sanomatta, kertomatta miksi?

Sitten ei vaivauduta vastaamaan posteihin?

Ensin ollaan kiinnostuneita ja kerrotaan itsestä henkilökohtaisia juttuja.

Miksi on niin vaikeaa olla rehellinen itselle ja toiselle ja sanoa esim.: "En halua enää kirjoitella, hyvää jatkoa."

Ajatteleeko kukaan miltä tuntuu siitä henkilöstä joka odottaa postia ja miettii mikä tuli?

Nikin takana on aina tunteva ihminen, se pitäisi jokaisen muistaa...

Kun tällaista kohtaa, sitä helposti yleistää kaikkien miesten olevan samanlaisia...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu