Sivuittain oleva kerrostalo Aarnintiellä järkyttävää katsottavaa muiden joukossa.
Miksi Tornio ei kunnosta sitä? Muut talot siistejä ja pihapiirit viihtyisiä.
Aarnintie talot
9
453
Vastaukset
- Anonyymi
Fyrkat loppu...
- Anonyymi
Eikö politikot halua edistää kaikkien asumisviihtyvyyttä Torniossa? Huolhtikaa Aarnintien talot kuntoon verovaroin.
- Anonyymi
Luulisi Sinunkin ymmärtävän, että halu ja kyky ovat eri asioita. Monella voi olla kova halu, mutta kyky uuouu.
- Anonyymi
Purkuun...
- Anonyymi
Järkyttää eli aiheuttaa voimakas yllätyksen, pelon, inhon tai muu mielenrauhaa hetkellisesti tai pidempään horjuttava tunne.
Heikoksi on meän väki - ainakin jotkut - mennyt. - Anonyymi
No mites ne muut kaupungin vuokrakämpät sillä seudulla?
Länsipohjankadun talojen lautaverhoilu kasvaa sammalta. - Anonyymi
kyllä slummihökkelit törniöläisille välttää.
- Anonyymi
Krunni ja päättäjät, asuinympäristöt kuntoon. Vaikuttaa moneen muuhunkin asiaan. Ottakaa mallia muista kaupungeista. Ei kaikilla ole rahaa ostaa asuntoja.
- Anonyymi
Onkohan hallinto (asunto-osakeyhtiön hallituksen puheenjohtaja sekä isännöitsijä pitäneet asukkaat tietoisina vuosikokousten päätöksistä.
Näin tulisi menetellä:
Asunto-osakeyhtiölain mukaan yhtiökokouksen pöytäkirja on pidettävä osakkaiden nähtävänä kahden viikon kuluessa kokouksen päättymisestä. Tämä tarkoittaa, että pöytäkirja täytyy asettaa osakkaiden saataville, esimerkiksi yhtiön toimistossa tai sähköisessä muodossa.
Osakkaille ei välttämättä tarvitse jakaa pöytäkirjaa automaattisesti, mutta heidän täytyy saada mahdollisuus tutustua siihen. Pöytäkirjan nähtävillä pitäminen on tärkeää osakkaiden tiedonsaannin ja yhtiön toiminnan avoimuuden kannalta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857455- 965394
- 2574605
- 444505
- 623257
- 492685
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222358- 492323
Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292322- 412184