Aarnintie talot

Anonyymi-ap

Sivuittain oleva kerrostalo Aarnintiellä järkyttävää katsottavaa muiden joukossa.
Miksi Tornio ei kunnosta sitä? Muut talot siistejä ja pihapiirit viihtyisiä.

9

571

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Fyrkat loppu...

    • Anonyymi

      Eikö politikot halua edistää kaikkien asumisviihtyvyyttä Torniossa? Huolhtikaa Aarnintien talot kuntoon verovaroin.

      • Anonyymi

        Luulisi Sinunkin ymmärtävän, että halu ja kyky ovat eri asioita. Monella voi olla kova halu, mutta kyky uuouu.


      • Anonyymi

        Purkuun...


    • Anonyymi

      Järkyttää eli aiheuttaa voimakas yllätyksen, pelon, inhon tai muu mielenrauhaa hetkellisesti tai pidempään horjuttava tunne.
      Heikoksi on meän väki - ainakin jotkut - mennyt.

    • Anonyymi

      No mites ne muut kaupungin vuokrakämpät sillä seudulla?
      Länsipohjankadun talojen lautaverhoilu kasvaa sammalta.

    • Anonyymi

      kyllä slummihökkelit törniöläisille välttää.

    • Anonyymi

      Krunni ja päättäjät, asuinympäristöt kuntoon. Vaikuttaa moneen muuhunkin asiaan. Ottakaa mallia muista kaupungeista. Ei kaikilla ole rahaa ostaa asuntoja.

      • Anonyymi

        Onkohan hallinto (asunto-osakeyhtiön hallituksen puheenjohtaja sekä isännöitsijä pitäneet asukkaat tietoisina vuosikokousten päätöksistä.
        Näin tulisi menetellä:
        Asunto-osakeyhtiölain mukaan yhtiökokouksen pöytäkirja on pidettävä osakkaiden nähtävänä kahden viikon kuluessa kokouksen päättymisestä. Tämä tarkoittaa, että pöytäkirja täytyy asettaa osakkaiden saataville, esimerkiksi yhtiön toimistossa tai sähköisessä muodossa.

        Osakkaille ei välttämättä tarvitse jakaa pöytäkirjaa automaattisesti, mutta heidän täytyy saada mahdollisuus tutustua siihen. Pöytäkirjan nähtävillä pitäminen on tärkeää osakkaiden tiedonsaannin ja yhtiön toiminnan avoimuuden kannalta.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      275
      7580
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      65
      4287
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      277
      3614
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      52
      2299
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      1
      1767
    6. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      3
      1412
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      5
      1277
    8. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      105
      1251
    9. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      1172
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      1151
    Aihe