IS:
Hannalla, 28, ei ole yhtään ystävää – nyt hän suunnittelee omia häitään ja suree, kun ei tiedä, ketä kutsua: ”Kyllähän sitä miettii, onko itsessä jotain vikaa”
Kyllä on syytäkin miettiä. Olen mennyt kaksi kertaa naimisiin, ja kyllä minulla on yksi ystävä ainakin ollut kummallakin kertaa, se tuleva kumppani.
Ei ihme ettei avioliitot kestä juuri hääyötä pidempään, mennään naimisiin jonkun vihamiehen kanssa.
Ei ole yhtään ystävää
5
191
Vastaukset
- Anonyymi
Olet harvinaisen typerä ihminen. Kaikilla ei todellakaan ole ystäviä ei edes sitä yhtä. Heti olet syyttämässä vaikka et edes tunne kyseistä henkilöä. Mieti mitä suustasi päästät.
- Anonyymi
Mulla on mies, mutta ei yhtään ystävää. Olen aloittanut monta harrastusta asian takia, jutellut naapureille jne. Harrastuksista saa naamatuttuja, mutta kukaan ei ole tekemisissä sen enempää. En jaksa enää yrittää. Kai tämä on tarkoitettu näin.
N50 - Anonyymi
Onpa surullista silloin jos itse kaipaa ystävää. Suomi on monella tapaa kylmä maa.
- Anonyymi
Niin se on perin ? merkillistä,että ihminen eivoi saada YSTÄVÄÄ ? VAIK YRITTÄISI MITEN ,JOTAIN ON KYLLÄ MIKÄ MÄTTÄÄ SILLOIN ?,Kantsisko oikeasti kysyä ketä yrittää ystäväkisi ,et MIKÄ MINUSSA ON VIALLA,ENKÖ OSAA PUHUA/KESKUSTELLA OIKEIN ,VAI MIKÄ? JA VOI PYYTÄÄ TOISELTA SUORAN MIELIPITEEN ITSESTÄÄN ,MITÄ MIELTÄ TOINE/SET OVAT ,LIEKÖ SELVIIS JA SIT VOISI MUUTTAA JOS MAHOLLISTA ITSEÄNSÄ,JOS NÄIN ON ,OIKEAAN SUUNTAAN ,EI SIINÄ MUUTAKAAN VOI .
- Anonyymi
Tiedän kolmikymppisen naisen jolla on mies ja yksi naisystävä. Körsinyt valtavasti ettei ole enempää ystäviä. Kuulemma pienenä oli paljon kabereita mutta jossain vaiheessa alkoi koulukiusaaminen jonka seurauksena kaikkosivat ystävätkin. Aktiivisesti purkinyt saamaan ystäviä. Hännkokee olevamsa erillainen ja outo mutta minista hän vaikuttaa tosi mukavalta. Olen van hämtä 20v vamhempi. Mukava ja kiltti
Ei biletä aikä bailaa ei ole hän juttunsa. Hyvin kaunis mutta vaatimaton luonne. Kuitenkin olemme puhuneet että mwillä ikäwroa niin paljon että olen kuin hänen äitinsä. Ei aillain kohtaa miutoinkaan mielenkiinnonkohteet mutta jos olisi nuorempi kokisin että hänenlaisesta pitäisin hyvin paljon ystävänä. Ei juoruile eikä puhu pahaa. Hyvin tavallinen. Ihmettelen miksei hän saa ystäviä. Toki on aika ujo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703159
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942055- 551962
- 421594
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61093