Ei ole yhtään ystävää

Anonyymi-ap

IS:
Hannalla, 28, ei ole yhtään ystävää – nyt hän suunnittelee omia häitään ja suree, kun ei tiedä, ketä kutsua: ”Kyllähän sitä miettii, onko itsessä jotain vikaa”
Kyllä on syytäkin miettiä. Olen mennyt kaksi kertaa naimisiin, ja kyllä minulla on yksi ystävä ainakin ollut kummallakin kertaa, se tuleva kumppani.
Ei ihme ettei avioliitot kestä juuri hääyötä pidempään, mennään naimisiin jonkun vihamiehen kanssa.

5

191

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olet harvinaisen typerä ihminen. Kaikilla ei todellakaan ole ystäviä ei edes sitä yhtä. Heti olet syyttämässä vaikka et edes tunne kyseistä henkilöä. Mieti mitä suustasi päästät.

    • Anonyymi

      Mulla on mies, mutta ei yhtään ystävää. Olen aloittanut monta harrastusta asian takia, jutellut naapureille jne. Harrastuksista saa naamatuttuja, mutta kukaan ei ole tekemisissä sen enempää. En jaksa enää yrittää. Kai tämä on tarkoitettu näin.
      N50

    • Anonyymi

      Onpa surullista silloin jos itse kaipaa ystävää. Suomi on monella tapaa kylmä maa.

    • Anonyymi

      Niin se on perin ? merkillistä,että ihminen eivoi saada YSTÄVÄÄ ? VAIK YRITTÄISI MITEN ,JOTAIN ON KYLLÄ MIKÄ MÄTTÄÄ SILLOIN ?,Kantsisko oikeasti kysyä ketä yrittää ystäväkisi ,et MIKÄ MINUSSA ON VIALLA,ENKÖ OSAA PUHUA/KESKUSTELLA OIKEIN ,VAI MIKÄ? JA VOI PYYTÄÄ TOISELTA SUORAN MIELIPITEEN ITSESTÄÄN ,MITÄ MIELTÄ TOINE/SET OVAT ,LIEKÖ SELVIIS JA SIT VOISI MUUTTAA JOS MAHOLLISTA ITSEÄNSÄ,JOS NÄIN ON ,OIKEAAN SUUNTAAN ,EI SIINÄ MUUTAKAAN VOI .

      • Anonyymi

        Tiedän kolmikymppisen naisen jolla on mies ja yksi naisystävä. Körsinyt valtavasti ettei ole enempää ystäviä. Kuulemma pienenä oli paljon kabereita mutta jossain vaiheessa alkoi koulukiusaaminen jonka seurauksena kaikkosivat ystävätkin. Aktiivisesti purkinyt saamaan ystäviä. Hännkokee olevamsa erillainen ja outo mutta minista hän vaikuttaa tosi mukavalta. Olen van hämtä 20v vamhempi. Mukava ja kiltti
        Ei biletä aikä bailaa ei ole hän juttunsa. Hyvin kaunis mutta vaatimaton luonne. Kuitenkin olemme puhuneet että mwillä ikäwroa niin paljon että olen kuin hänen äitinsä. Ei aillain kohtaa miutoinkaan mielenkiinnonkohteet mutta jos olisi nuorempi kokisin että hänenlaisesta pitäisin hyvin paljon ystävänä. Ei juoruile eikä puhu pahaa. Hyvin tavallinen. Ihmettelen miksei hän saa ystäviä. Toki on aika ujo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3159
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2505
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2146
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2055
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1962
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1570
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1093
    Aihe