Ammattiyhdistysaktiivit, demarit ja vasemmistoliittolaiset, kohtelevat muita työntekijöitä rasistisesti työpaikoilla. Ihmisiä luokitellaan kuppikuntiin ja uhkaillaan. Sellainen rasismi on loputtava.
Lain mukaan liittoon saa kuulua tai olla kuulumatta. Lain mukaan ammattiliiton päättämään toimenpiteiseen ei tarvitse osallistua, jos ei halua. Työt eivät ole lakossa. Töihin menon estäminen tai rikkuriksi nimittely on rikos. Ay-demarit syyllistyvät sellaiseen.
Demareiden varsinainen floppi oli vuoden takainen satamien sulkemissabotaasi. Satamat seisoivat neljä viikkoa "poliittisen" lakon takia. Lakot olivat pelkkää haitantekoa. Lakkojen takia erotettavaksi joutuneita on vieläkin työttömänä. Lapsiperheköyhyys kasvoi. Se on sitä sosialismia. Ei jatkoon.
Demarit on rasistisia
7
321
Vastaukset
- Anonyymi
Olen aloittajan kanssa täysin samaa mieltä.Juuri tuollaiseksi koin asiat,kun olin työelämässä.Eivätkä ole asenteet tainneet siitä muuttua parempaan suuntaan tänäpäivänäkään.Luulisi niiden lakkoilijoiden siinä vaiheessa havahtuvan,kun työpaikka on mennyt alta,mutta ei,tärkeintä on ollut saada osoittaa mieltä.
- Anonyymi
Et oikein ymmärrä, mitä tarkoittaa rasismi.
Wikipedia: "Rasismi on syrjintää ihmisen etnisen ryhmän tai muun syntyperään liittyvän seikan perusteella. Rasismi voi olla ajattelutapa tai toimintaa – ihmisryhmä voidaan arvottaa ihonvärin tai kansalaisuuden perusteella alempiarvoiseksi kuin muut ryhmät, tai häneen kohdistetaan rotusyrjintää."
Sekoitat piruparka rasismin siihen, että joukko ihmisiä käyttää yhdistymisoikeutta ja sitten ihmiset jotka eivät sitä käytä, eivät saa samoja etuja.
Voi hyvä tavaton. Ei ole tietämättömyydellä mitään rajaa. - Anonyymi
Tyhmyys on lahja.😂
- Anonyymi
Höpö höpö, jos ammattiyhdistysliikettä ei olisi ollut täällä ei olisi minkäänlaista sosiaaliturvaa koulunkäynti olisi vain rikkaiden penikoille yms. Lue vähän historiaa. Jatkoon ehdottomasti.
- Anonyymi
Et taida edes ymmärtää mitä on sosialismi, jos olet yhden paremman tilin saanut ei sinusta automaattisesti tule kokoomuslaista.
- Anonyymi
Vasemmistoliiton listoilla ne kovimmat työpaikkojen kommunistit ovat.
- Anonyymi
Ñäin onkin vakka paljon ON määrä vähentynyt.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad1001753- 591150
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4401117- 1701043
- 58821
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän130804- 84753
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä47741- 51708
- 57671