Yhteiskunta

Anonyymi-ap

Mätäjalalle hyviä uutisia ,kävin torniossa lähes 30v tauon jälkeen.oli sama paska hallitus kadulla niin siinä tornion jättiäisellä pääkadulla jossa yksi katuvalo .petroolilampussa.se omi pysyny mätäjalan .juontipaikkana..no onhan torniossa nyt jätti kauppakeskus..olin kuolla nauruun.kun näin sen kauppakeskuksenjossa istuivat samat juopot jotka tunnistin näöltä 30vuoden takaa .jätti kauppakeskus.kuule mätäjalka löydätkö kirjoitus virheitä vai joko olet mätänemässä hautaus maalla.

7

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tiedän ketä tarkoitat .ei hän ole vielä haudassa hän mätänee rullatuolisdaan ja oikoo toisten kirjoituksia.hän muuten oikesti mätänee ja nytkin hän puuttuu toden näkösesti tähän viesti ketjuun .hän ei tiiä että hänet on tunnistettu.suuri mailmaa nähnyt.nyt vähän karrikoin.onhan oikeasti käyny kemissäkinkerran ainakin.

    • Anonyymi

      Juu tornio ei muutu kuin pahemmaksivain.vuosivuodelta on siinä kaupunki karkiainen ja kauppakeskus mitään muuta ei enää ole koko kaupungissa.
      Toki tämä pariisi on pienempi
      Eli yksi vessa täällä on pienempi kuin tornio.
      Mätäjalka kommentoi jotain

    • Anonyymi

      Joudut helvettiinkun kehtaat pilkata ja haukkua rullatuoliin joutunutta .jumala rankaiseen ja kaata kirkontornin ehkä kun oot kövelemässä ohi .vitun syntinen paska .kuole itte saatananuskonnoton piru

      • Anonyymi

        Rumaa puhetta.


    • Anonyymi

      kevät tulee ja törniöläiset sekoaa

      • Anonyymi

        Ja paska haisee


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja paska haisee

        ja palalaikka soi


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      265
      4650
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      133
      3019
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2847
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      23
      2230
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1781
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1644
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1511
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1400
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1272
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1159
    Aihe