Stetsonsitoutumattomien terävä kärki

Anonyymi-ap

Pikkuryhmän sisäisestä viestinnästä ilmenee, että juristi on laittanut ison vaihteen päälle. Kontaktiverkostostaan on saanut varmaa tietoa huomisesta mielenosoituksesta. Tulossa on sankasti Elonkapinallisia. Semmoista hulabaloota ei ole nähty Kemijärvellä sitten Lapin sodan. Ryhmänjohtaja on sisäpiiritietojen mukaan soitellut ympäri Lappia turvamiehiä paikalle. Huomenna saamme kokea näiden tietolähteiden tason. Kaikki torille, tätä ei voi jättää kokematta.

5

263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ahaa. Syyllinen onkin Länkkäri eikä Iivarin Pekka. Sehän ajo renkaat soikana 500 km Sirpulia pönkittään. Eikö se Helistö olekaan ottanut nokkapokkaa Sirpulin kanssa. Vainoharhainen nousee siis sisältä. Varoittava esimerkki pysyvästi.

      • Anonyymi

        Ooh entinen lerppahattu Pekka onkin käyttänyt supon suhteita.


    • Anonyymi

      Eikö ne siististi pyytänyt palaamaan korpeen tätä supertähti supoa sieltä amiksesta. Itä-Lapissa ei taida Herralle olla sijaa parempaan kuin Pulkkilassa.

    • Anonyymi

      Turha Stetsonsankaria on syytellä. Se on kova jätkä. Jänkäjääkärien sukua. Vellihousu on ihan muu äijä. Kaikki me tiedetään ja on nähty.

    • Anonyymi

      Elokapinallisten iskuryhmän johtokeskus on sijoitettu Pyhälle, sieltä on hyvä suunnitella lauantain agendaa. Mihin kaiteeseen kukanenkin kirkuen kiinnittyy. Onko pollarit jo paikalla. Koti-Lapin tähtitoimittajat saavat muuta kirjoitettavaa kuin Itälappilaisten koirien nimiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      195
      6818
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2006
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1668
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1218
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      49
      1083
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1045
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      967
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      909
    Aihe