Rakkaat ystävät,
Tänään haluan puhua teille elämän iloista ja sen tarkoituksesta. Jokainen meistä kulkee oman ainutlaatuisen matkansa, ja välillä saatamme pohtia: miksi olemme täällä? Mikä on elämän tarkoitus? Näihin kysymyksiin ei ole yhtä ainoaa vastausta, mutta yksi asia on varmaa – elämä on lahja, joka on tarkoitettu elettäväksi ilolla.
Ilo löytyy usein pienistä hetkistä: lämpimästä auringonsäteestä iholla, rakkaan ystävän hymyistä, lapsen naurusta tai keväisestä tuulesta, joka tuo uuden alun. Ilo ei ole vain suuria saavutuksia tai menestystä, vaan se piilee arkisissa asioissa, joita saatamme pitää itsestäänselvyyksinä.
Elämän tarkoitus ei ole vain etsiä onnellisuutta itsellemme, vaan myös jakaa sitä toisille. Meidät on kutsuttu rakastamaan, välittämään ja olemaan toisillemme valona. Kun ojennamme auttavan käden tai sanomme ystävällisen sanan, tuomme maailmaan enemmän iloa ja merkitystä.
Jumala on luonut meidät tarkoituksella – ei elämään pelossa tai ahdistuksessa, vaan rakkaudessa ja ilossa. Hän antaa meille jokaiselle oman tehtävän, ja kun kuljemme eteenpäin luottaen, löydämme sen, mikä tekee elämämme täydeksi.
Olkaamme siis kiitollisia jokaisesta päivästä. Nauttikaamme elämän kauneudesta ja tuokoon sydämemme ilo valoa myös muille.
Aamen. ✨☀️✨
Päivän sana
Anonyymi-ap
1
121
Vastaukset
- Anonyymi
Ilo on kaukana kun tyhmät äänestävät kepua, kokoomusta ja perusjuntteja 🤬.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1956798- 1591996
- 1131658
- 511370
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551208Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢481074Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu991035Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6957Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251934- 41899