Nytte ku on käynynnä niin, että kunta on lamassa valtavien päiväkoti, kunnantalo ja henkilöstökulujen paisumisen vuoksi otettujen lainojen takia nii hankittaan tänne Kanervikokadulle tuulimyllyjä! Niillä on kuulkaha moni kunta saanu budjetin suoraksi!!
Tuulimyllyjä Kanervikkokadulle
10
416
Vastaukset
- Anonyymi
Voiko niillä viuhkoilla sitten myös kuivata hevosen kuivalihavellitarpeita? Sehän olisi käsittämättömän mahtavaa! Siinähän ne rupellien pyöriessä ilmavirrassa kuivaisivat ,eikä se olisi enään sidottu kevät aikaan! Oi mikä idea!. Toivottavasti uusi valtuusto ottaa kopin asiasta!
- Anonyymi
Loistava idea.
Päiväkodin pihalle pienoisydinvoimala, saadaan ilmainen lämpö samalla.
Uraani louhitaan Pyhän kalliosta, niin saadaan omavaraista sähköä. - Anonyymi
Turvetuotanto käyntiin ja heti! Täällä on jänkää mitä kuivata!
- Anonyymi
Onneksi koulu päiväkotia ei tarvitse maksaa.Huh ihan jo säikähdin,kuuluuko sekin vielä meille.
- Anonyymi
Se oltais jo maksettu ilman näitä uusia ostoksia, kjäh kjäh!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se oltais jo maksettu ilman näitä uusia ostoksia, kjäh kjäh!
Ehei ..ei olisi ,eikä ole,maksettu vielä minkään verta koulua.Sieltä lienee tulossa mojova loppusumma viimeisenä eränä.Muutenhan ei olisikaan mitään huolta uusistakaan lainoista. Kyllä uusi valtuusto ottaa suittet käsiinsä ja alkaa leikkaamaan palveluista,laittaa tyhjänpäiväiset talot kylmilleen ja potkii työläiset ulos.Nälkäkuuri tulee .Nyt on maksun aika.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehei ..ei olisi ,eikä ole,maksettu vielä minkään verta koulua.Sieltä lienee tulossa mojova loppusumma viimeisenä eränä.Muutenhan ei olisikaan mitään huolta uusistakaan lainoista. Kyllä uusi valtuusto ottaa suittet käsiinsä ja alkaa leikkaamaan palveluista,laittaa tyhjänpäiväiset talot kylmilleen ja potkii työläiset ulos.Nälkäkuuri tulee .Nyt on maksun aika.
Siinä on sentään viimeinen erä, toisin kuin pyhälle suunnitellussa koulussa. Siinä vuokra olis nykyisen koulun viimeisen erän aikoihin miljoona euroa vuodessa.
- Anonyymi
On näitä viimeisen erän kiinteistöjä kunnalla.Kuten entisiä kouluja,päiväkoti k.talo.On se mukavaa kun ne on ihan omia.Kjäh kjäh. Tuntuu varsin mellevältä.
- Anonyymi
On se mukavaa kun yhdistys sai uudet tilat rivitalolle. ! !
- Anonyymi
Palkataan työtön Peku kyyvahdiksi, asua voi päiväkodilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2624606Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit432776Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751749Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061604Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 581351
- 931245
- 471129
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121128