Kyse on suomalaisten ja erityisesti nuorten naisten turvallisuudesta.taksit

Anonyymi-ap

Taksit eivät ole Suomessa enää turvallisia

Taksit eivät ole Suomessa enää turvallisia, ja tämä haittaa erityisesti niitä taksikuskeja, jotka noudattavat yhteisiä sääntöjä ja osaavat peruskäytöstavat. Taksialan sääntelyn lisäämisellä palautettaisiin yhtenäiset, laadukkaat normit alalle, jota tällä hetkellä riivaavat merkittävät erot laadussa ja luotettavuudessa. Kyse on suomalaisten ja erityisesti nuorten naisten turvallisuudesta.

– Taksialalle eivät kuulu ne, jotka tarvitsevat erityistä koulutusta naisten koskemattomuudesta, mistä tavalliset suomalaiset selviävät pelkällä maalaisjärjellä. Taksialaa on säänneltävä niin, että tällaiset tapaukset saadaan pidettyä poissa Suomen teiltä, vaatii hallituksen jäsen Elias Rosengrén.

Suomen Uutiset

4

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      YHTEISIÅ..SÅÅNTÖJÅ..KAIKKI.TAXIT..MAMUJA..NYKYÅÅN,,ELI,RAISKAAMINEN,,
      SALLITTU.

      • Anonyymi

        punttisalissa kulttuurit kohtaa-puhutaan yhdessä


    • Anonyymi

      opohop

    • Anonyymi

      Itse olen modernin suomalaisen naisen vaatimuksia, kaksinaamaisuutta ja uhriutumista seurattuani tullut siihen tulokseen, että jos joudun joskus todistamaan ananastukan toteuttamaa pilluvarkautta, jatkan matkaa tai korkeintaan taputan tahtia muutaman kerran.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      105
      4690
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      395
      1418
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      187
      1081
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1062
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      990
    6. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      912
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      911
    8. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      901
    9. tilitoimistopiirainen huutaa

      mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt
      Kuhmo
      10
      897
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      876
    Aihe