Pellon sähkö oy ja Pellon vesihuolto-osuuskunta pitäisi yhdistyä Pellon energiaksi, jolloin saataisiin vesihuollon korjauksiin Pellon sähkön saamia osinkoja Tls:stä. Aikaa myöten laskisi veden ryöstöhinnat.
Pellon vesihuolto
8
535
Vastaukset
- Anonyymi
EI.LASKE.NOUSEE,JA,PALJON,,SOSIALISMIA.NÅÅS
- Anonyymi
Porvaritko nykyään pyörittää sosialismia?
- Anonyymi
Kepulaiset torppasi vesihuollon ottamisen kunnalle 70 luvulla, ossi etunenässä, tähän on tultu, älä idiootti puhu mistä et tiedä eikä järkeäkään ole paljon annettu.
- Anonyymi
Olen samaa mieltä! Pitää yhistää, että saadaan tämäkin osa-alue elämästä politbyroon peukalon alle. Pitävät huolen etteivät osakkaat tee vahingossa järkipäätöksiä. Toisekseen taivaan Isän tonteille lahjoittamat vedet pitää saada verolle. Kokoomuksen edustajana ehdotankin tonnin vuosittaista hulevesimaksua per talous, rivi ja kerrostaloasukit mukaan luettuna. Seuraava vaihe suunnitelmassani on toiminnan tehostaminen ja koen, että parhaiten paskavesi virtaa kun vesiyhtiö on pääomasijoitusyhtiön salkussa. Tämä perusteltiin minulle erittäin hyvin pääomasijoitusyhtiön sidosryhmätapaamisessa Bahamalla.
- Anonyymi
Jäi sanomatta, että kiitän jo etukäteen puolueeni saamasta luottamuksesta. Lupaan, että pellolainen veronmaksaja huokaisee helpotuksesta, kun hankkiudumme eroon riippakivestä, konkurssikypsän sähköyhtiön osakkeista.
- Anonyymi
Siinä puhuu tosi pökäle. Missä pellossa on hulevesiviemärit, en ole nähnyt yhtään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinä puhuu tosi pökäle. Missä pellossa on hulevesiviemärit, en ole nähnyt yhtään.
Eikö viemärit ole maan alla piilossa?
- Anonyymi
Vesihuolto-osuuskunnan johto vaihtoon, ei tuosta mitään tule, jotkut veden käyttäjät kehuvat, ettei vesilaskua ole tullut vuosiin, ei mittarinlukija ole käynyt, itseluenta varmaan syynä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1604663Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville744451Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.143556Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1353171- 1912889
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa401845- 741604
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka611526Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211301IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih191212