Tyhmä ihminen

Anonyymi-ap

Mulle tyhmä ihminen on sama kuin ilkeä ihminen. Kukaan muu ei ole tyhmä vaikka olisi millainen tahansa. Vain ilkeys on tyhmyyttä.

2

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilkeä ihminen ei arvosta muita eikä myöskään itseään ja hänen on pakko olla ilkeä ja ylimielinen muita kohtaan, jotta edes jotenkin selviäisi omassa elämässään, johon ei ole tyytyväinen.

      Se on totta, että yksikään fiksu ja viisas ihminen ei ole ilkeä, koska sille ei ole mitään tarvetta. Ystävällisyys ja toisten arvostaminen on taitolaji.

      • Anonyymi

        Ilkeys on kuin kapinoisi universumia vastaan. Lopulta se kostautuu. Koin valaistumisen mikä selittää päättäjien toilailut. Henkisesti pahoinvoiva ihminen pyrkii siirtämään oman pahan olonsa muille.

        Päättäjät harrastavat juuri sitä. Todellisuudessa ne on onnettomia ja vihaavat muita ihmisiä. Se mitä ne eivät tajua on että itse asiassa ne vihaavat oikeasti eniten itseään. Ei raha ja valta tee ihmistä onnelliseksi. Sama koskee työpaikkakiusaajia eli kyseessä on itseinho ja epätoivoinen, ei-rakentava hätähuudon muoto.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7152
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7089
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6225
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5424
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      88
      5341
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5235
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5130
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4615
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3565
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      301
      3420
    Aihe